Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

NBA: Atlanta i LA Clippers sa v konferenčnom semifinále ujali vedenia

Hráč Utahu Jazz Rudy Gobert (vľavo) smečuje na kôš cez Paula Georgea z Los Angeles Clippers v basketbalovom zápase play off zámorskej NBA v Salt Lake City 16. júna 2021. Foto: TASR/AP

Los Angeles Clippers zvíťazili v stretnutí číslo 5 v semifinále Západnej konferencie nad domácim Utahom 119:111.

New York 17. júna (TASR) - Basketbalisti Atlanty Hawks i Los Angeles Clippers zvládli piate zápasy v konferenčnom semifinále play off NBA a v sérii vedú zhodne 3:2. O postupe môžu rozhodnúť už v nasledujúcom stretnutí na domácej pôde.

Atlanta vyhrala v piatom dueli semifinále Východnej konferencie na palubovke Philadelphie 109:106, keď domáci ešte v tretej štvrtine viedli presvedčivo o 26 bodov. Štvrtú však totálne ovládla Atlanta, súpera v nej deklasovala 40:19. Trae Young sa na triumfe podieľal 39 bodmi. Za Philadelphiu dosiahli Joel Embiid 37 a Seth Curry 36 bodov, ako jediní dvaja z celého tímu dali v druhom polčase kôš z hry.

Hawks sa dostali prvýkrát do vedenia až 1:26 min pred koncom, keď Young z trestných hodov upravil na 105:104 pre svoj tím. "Bojovali sme až do konca a vyplatilo sa. Sme výborná partia a veríme jeden druhému. Dnes sme to ukázali, pretože sme neprestávali veriť ani keď sme vysoko prehrávali. To nám vydržalo do záverečného klaksónu," vyhlásil Young.

Kouč Philadelphie Doc Rivers si nevedel vysvetliť zlyhanie v záverečnej štvrtine: "Strašne sme sa trápili. Dali sme 19 bodov a súper 40. Môžeme za to všetci, môžem za to ja. Potrebujeme sa z toho dostať a urobiť všetko pre to, aby sme sa domov vrátili na siedmy zápas."

Los Angeles Clippers zvíťazili v stretnutí číslo 5 v semifinále Západnej konferencie nad domácim Utahom 119:111. Paul George k tomu prispel 37 bodmi a 16 doskokmi. Marcus Morris pridal 25 a Reggie Jackson 22 bodov. Clippers uspeli aj bez hviezdneho Kawhiho Leonarda, ktorého vyradilo zranenie kolena. "Bol to náš najlepší zápas v play off, najmä keď sme prišli o najlepšieho hráča. Vedeli sme, že sa s tým musíme vyrovnať a zomknúť sa. Urobili sme skvelú prácu. Do Utahu sa už nechceme vrátiť," vyhlásil top strelec duelu George.