NBA: Boston nedal šancu Dallasu, Tatum s triple-double

Útočník Boston Celtics Jayson Tatum proti útočníkovi Dallas Mavericks Reggiemu Bullockovi (25) počas druhého polčasu zápasu basketbalovej NBA v Dallase vo štvrtok 5. januára 2023. Foto: TASR/AP

Proti Mavericks sa mohli oprieť o kvalitný výkon Jaysona Tatuma, ktorý zaznamenal triple-double za 29 bodov, 14 doskokov a 10 asistencií.

New York 6. januára (TASR) - Basketbalisti Bostonu zvíťazili v noci na piatok na palubovke Dallasu vysoko 124:95 a potvrdili post lídra NBA. Celtics dosiahli 27. triumf v tejto sezóne a revanšovali sa za predošlé dve prehry, ktoré utrpeli na palubovkách Denveru a Oklahomy.

Proti Mavericks sa mohli oprieť o kvalitný výkon Jaysona Tatuma, ktorý zaznamenal triple-double za 29 bodov, 14 doskokov a 10 asistencií. Dallas nenatiahol víťaznú sériu na osem zápasov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 4. miesto.

Dobrú formu potvrdil líder Západnej konferencie Memphis víťazstvom 123:115 na palubovke Orlanda, ktoré bolo už piate v sérii pre Grizzlies. Hostia položili základ úspechu v druhej štvrtine, ktorú vyhrali 43:23. Ich streleckými ťahúňmi boli Ja Morant s 32 a Jaren Jackson s 31 bodmi.