NBA: Boston zdolal LA Clippers po dvojnásobnom predĺžení

Na snímke Jayson Tatum z Boston Celtics. Foto: TASR/AP

Domácich potiahol k triumfu Jayson Tatum s 39 bodmi.

New York 14. februára (TASR) - Basketbalisti Bostonu zvíťazili v zápase zámorskej NBA doma nad Los Angeles Clippers 141:133 po dvojnásobnom predĺžení. Domácich potiahol k triumfu Jayson Tatum s 39 bodmi. Celtics doma ťahajú sériu siedmich víťazných duelov.

Boston celkovo vyhral z uplynulých deviatich duelov osem, no proti Clippers sa poriadne nadrel. V záverečnej minúte prvého predĺženia prehrával, mal ale výborného Tatuma. "Som len šťastný, že sme zvíťazili. Cítim spokojnosť. Bolo by to naozaj ťažké, ak by sme po takomto tímovom výkone prišli o víťazstvo," citovala Tatuma agentúra AP. V domácom drese prispel k výhre Marcus Smart 31 bodmi a Gordon Hayward 21 bodmi.

V druhom zápase programu zvíťazila Oklahoma City na palubovke New Orleans 123:118. Domáci nováčik Zion Williamson síce zaťažil konto hostí 32 bodmi, ale boli to veteráni Danilo Gallinari a Chris Paul, ktorí zariadili triumf Thunder. Gallinari dal 29 bodov, 11 z nich v štvrtej štvrtine. Paul prispel 14 bodmi a 12 asistenciami. "Zdalo sa nám, že hráme výborne. Bol to ale Gallo, kto dnes urobil zápas. Bol skutočný zabijak," povedal Paul.

Sumáre:

BOSTON CELTICS - LOS ANGELES CLIPPERS 141:133 pp (30:32, 30:26, 31:29, 23:27 - 13:13, 14:6)

Najviac bodov: Tatum 39, Smart 31, Hayward 21 (13 doskokov) - L. Williams 35, Leonard 26 (11 doskokov), Harrell 24 (13 doskokov)

NEW ORLEANS PELICANS - OKLAHOMA CITY THUNDER 118:123 (30:29, 28:37, 35:32, 25:25)

Najviac bodov: Williamson 32, Redick 24, Ball 16 - Gallinari 29, Schröder 22, Gilgeous-Alexander 17