Bucks prežili zranenie Antetokunmpa,Lakers vyrovnali sériu s Houstonom

Basketbalisti Khris Middleton a Eric Bledsoe (6) z Milwaukee Bucks sa tešia po víťazstve po predĺžení v štvrtom zápase semifinále Východnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA Miami - Milwaukee 6. septembra 2020 v Lake Buena Vista. Foto: TASR/AP

V semifinále Západnej konferencie hráči Los Angeles Lakers zvíťazili nad Houstonom Rockets 117:109 a vyrovnali sériu na 1:1.

Orlando 7. septembra (TASR) - Basketbalisti Milwaukee Bucks odvrátili vyradenie v 2. kole play off NBA. V nedeľnom štvrtom zápase semifinále Východnej konferencie zdolali Miami Heat 118:115 po predĺžení a skorigovali stav série na 1:3. Milwaukee tentoraz potiahol Khris Middleton s 36 bodmi.

Najlepší tím po základnej časti sa dokázal vyrovnať aj so zranením Jannisa Antetokunmpa, ktorý si za nepriaznivého stavu 30:31 v úvode druhej štvrtiny podvrtol členok a duel nedohral. Najužitočnejší hráč NBA základnej časti mal v tom čase na konte 19 z 30 bodov svojho tímu. "Myslím si, že po Jannisovom zranení sme začali trochu relaxovať. Prestali sme hrať basketbal tým správnym spôsobom. Nebránili sme, nechali sme sa prekonať na doskoku. Bolo to dnes úplne zlé," sebakriticky priznal podľa ESPN rozohrávač Miami Jimmy Butler.

V semifinále Západnej konferencie hráči Los Angeles Lakers zvíťazili nad Houstonom Rockets 117:109 a vyrovnali sériu na 1:1. Anthony Davis sa na triumfe podieľal 34 bodmi a 10 doskokmi, LeBron James pridal 28 bodov a 11 doskokov, k triple double mu chýbala asistencia.

Lakers v úvode druhej štvrtiny viedli aj o 21 bodov (42:21), no Houston dokázal náskok súpera zmazať a po tretej štvrtine bol k víťazstvu bližšie, keď viedol 92:90. Záver zápasu však zvládla lepšie nasadená jednotka západu. "Tretia štvrtina boli strelecké preteky. Vedeli sme, že keď súper naberie manko, zrýchli tempo a pokúsi sa mať toľko pokusov, koľko je len možné. V záverečnej štvrtine sme však zlepšili obranu a podarilo sa nám niekoľko dobrých akcií aj v útoku," povedal LeBron James.