< sekcia Šport

Cena MVP Zápasu hviezd bude niesť meno Kobeho Bryanta

Na archívnej snímke zo 14. júna 2009 basketbalista Los Angeles Lakers Kobe Bryant drží trofej Larryho O'Briena a trofej pre najužitočnejšieho hráča (MVP) súťaže po zisku titulu po triumfe nad Orlandom Magic v 5. finálovom zápase zámorskej basketbalovej NBA v Orlande. Jeden z najlepších basketbalistov histórie Kobe Bryant zahynul v nedeľu 26. januára 2020 po páde helikoptéry vo veku 41 rokov. Foto: TASR/AP

Počas Zápasu hviezd v Chicagu si Bryantovcov uctia aj dresmi. Hráči z tímu LeBrona Jamesa budú nosiť dvojku, s ktorou hrávala vo svojom školskom tíme Gianna.

Los Angeles 16. februára (TASR) – Cena pre najužitočnejšieho hráča Zápasu hviezd basketbalovej NBA bude niesť meno Kobeho Bryanta. Oznámil to komisár súťaže Adam Silver.

Legenda Los Angeles Lakers a jeho dcéra Gianna zahynuli 26. januára pri páde helikoptéry. "Kobe Bryant je synonymom Zápasu hviezd a stelesnením ducha globálnej oslavy basketbalu," povedal Silver. "Vždy si vedel vychutnať príležitosť súťažiť s najlepšími z najlepších a predviesť sa na najvyššej úrovni pre milióny fanúšikov z celého sveta." dodal.

Počas Zápasu hviezd v Chicagu si Bryantovcov uctia aj dresmi. Hráči z tímu LeBrona Jamesa budú nosiť dvojku, s ktorou hrávala vo svojom školskom tíme Gianna, družstvo Jannisa Antetokunmpa si uctí Kobeho Bryanta jeho číslom 24.