NBA: Cleveland vyhral vo Philadelphii po predĺžení, uspel aj Utah

Hráč Dallasu Mavericks Luka Dončič, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V drese víťazov sa 28 bodmi prezentoval Collin Sexton, s 25 bodmi mu kvalitne sekundoval Darius Garland.

New York 28. februára (TASR) - Basketbalisti Dallasu zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke Brooklynu 115:98 a zastavili sériu ôsmich víťazných stretnutí Nets. Prispel k tomu 27 bodmi Luka Dončič.

Nets boli oslabení o Kevina Duranta a Kyrieho Irvinga, v ich drese dal 29 bodov James Harden. "Dnes sme hrali tímovo. Oni majú skvelý tím. My aj ďalej musíme podávať kolektívne výkony," citovala agentúra AFP Dončiča, ktorý si dal triumfom darček k 22. narodeninám.

Duel na palubovke lídra Východnej konferencie Philadelphie s Clevelandom muselo rozuzliť až predĺženie, po ktorom si triumf 112:109 odviezli Cavaliers. V drese víťazov sa 28 bodmi prezentoval Collin Sexton, s 25 bodmi mu kvalitne sekundoval Darius Garland. Hostia vyhral vonku prvýkrát od 7. januára v Memphise a celkovo len štvrtýkrát v ročníku. Celkovo vyhrali už tretíkrát za sebou. "Vždy, keď vybojujete v takomto ťažkom zápase víťazstvo, počíta sa to. Ukazuje to, čoho sme schopní," povedal tréner víťazov J.B. Bickerstaff.

Líder profiligy z Utahu zvíťazil v Orlande 124:109. Napravil si tak chuť po prehre z predchádzajúceho súboja v Miami.

Duel na palubovke lídra Východnej konferencie Philadelphie s Clevelandom muselo rozuzliť až predĺženie, po ktorom si triumf 112:109 odviezli Cavaliers. V drese víťazov sa 28 bodmi prezentoval Collin Sexton, s 25 bodmi mu kvalitne sekundoval Darius Garland. Líder profiligy z Utahu zvíťazil v Orlande 124:109.