Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 1. apríl 2023Meniny má Hugo
< sekcia Šport

NBA: Harden podpísal s Philadelphiou ročnú zmluvu s opciou

Basketbalista James Harden z Philadelphie 76ers reaguje počas zápasu zámorskej NBA proti New Yorku Knicks 2. marca 2022 vo Philadelphii. Foto: TASR/AP

Harden odmietol na konci júna predĺženie kontraktu za 47 miliónov USD. Ako voľný hráč sa však opätovne uchádzal o miesto v kádri trénera Doca Riversa.

Philadelphia 21. júla (TASR) - Americký basketbalista James Harden bude aj naďalej pôsobiť vo Philadelphii 76ers. S klubom zámorskej NBA sa dohodol na ročnej zmluve s opciou na ďalšiu sezónu v celovej hodnote 68,6 milióna amerických dolárov.

Harden odmietol na konci júna predĺženie kontraktu za 47 miliónov USD. Ako voľný hráč sa však opätovne uchádzal o miesto v kádri trénera Doca Riversa. Tímu chcel týmto krokom pomôcť k zisku P.J. Tuckera, ktorého 76ers medzičasom angažovali spolu s Danuelom Houseom.

Harden bol trikrát najlepším strelcom súťaže (2018-2020) a v roku 2018 získal aj ocenenie pre najužitočnejšieho hráča profiligy. Do Philadelphie prišiel uprostred uplynulej sezóny z Brooklynu Nets. V 21 stretnutiach základnej časti dosiahol priemer 21 bodu, 10,5 asistencie a 7,1 doskoku na zápas. Philadelphia vypadla v semifinále Východnej konferencie, keď podľahla Miami Heat 2:4 na zápasy. Informácie priniesla AFP.