Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NBA: New York zvíťazil v Bostone a zastavil sériu piatich prehier

Julius Randle (30) z New Yorku Knicks a hráči Daniel Theis (27) a Kemba Walker (8) z Bostonu Celtics počas zápasu zámorskej basketbalovej NBA 17. januára 2021 v Bostone. Foto: TASR/AP

Domácim, ktorým chýbalo viacero hráčov pre koronavírus nestačil ani ďalší výborný výkon Slovinca Luku Dončiča.

>New York 17. januára (TASR) - Basketbalisti New Yorku Knicks zvíťazili v zámorskej NBA na palubovke Bostonu 105:75 a uťali sériu piatich prehier. K triumfu prispeli najmä Julius Randle 20 bodmi a 12 doskokmi a RJ Barrett 19 bodmi a 11 doskokmi.

Chicago uspelo v Dallase 117:101 a zastavilo sériu štyroch prehier. Domácim, ktorým chýbalo viacero hráčov pre zranenia a koronavírus, nestačil ani ďalší výborný výkon Slovinca Luku Dončiča. Ten dosiahol už 29. triple double v kariére s 36 bodmi, 16 doskokmi a 15 asistenciami. Dončič napriek tomu vzal prehru na seba, keď priznal, že po vydarenom prvom polčase sa príliš sústredil na individuálne štatistiky: "V druhom dejstve som hral príšerne. Tento zápas ide na môj vrub. Bol som sebecký, lebo už v prvom polčase som nazbieral 30 bodov. Potom som to už nebol ja, v druhom polčase musím hrať omnoho lepšie." Dvadsaťjedenročný Slovinec prekonal v počte triple-double legendárneho Michaela Jordana a v tejto štatistike spolu s Grantom Hillom figurujú na 15. mieste historických tabuliek.

Sacramento podľahlo na vlastnej palubovke New Orleans 123:128. Domácim nestačilo ani 43 bodov a 14 asistencií De'Aarona Foxa. Hranicu 40 bodov a 10 asistencií v jednom stretnutí pokoril ako prvý hráč Kings, odkedy organizácia pôsobí v hlavnom meste Kalifornie. "Som schopný urobiť ešte viac v ofenzíve aj defenzíve. Spravil som si maximum v kariére, ale na tom nezáleží, keďže sme prehrali," povedal Fox pre portál ESPN.

Zápasy Oklahoma City - Philadelphia a Washington - Cleveland odložili pre koronavírus.