< sekcia Šport

NBA: Nowitzki prispel sumou 100.000 dolárov na boj proti koronavírusu

Bývalý basketbalista Dirk Nowitzki ukazuje Záslužný rád Spolkovej republiky Nemecko, ktorý mu udelil nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v Berlíne 4. decembra 2019. Podľa agentúry DPA si vyznamenanie zaslúžil za spoločenskú angažovanosť. Niekdajší hráč Dallasu Mavericks je ambasádorom UNICEF.Záslužný rád Spolkovej republiky Nemecko je jediné nemecké vyznamenanie, prepožičiava sa významné činy v politickej, hospodárskej, duchovnej kultúrnej či inej verejnoprospešnej oblasti. FOTO TASR/DPA Foto: TASR

Štyridsaťjedenročný krídelník zanechal za sebou výraznú brázdu v zámorskej NBA, v ktorej 21 sezón obliekal výlučne dres Dallasu Mavericks.

Dallas 1. apríla (TASR) - Bývalý nemecký basketbalista Dirk Nowitzki prispel sumou 100.000 dolárov na boj proti šíreniu nového koronavírusu. Urobil tak prostredníctvom svojej nadácie a jeho pomoc pocítia obyvatelia severného Texasu, informovala agentúra dpa.

Štyridsaťjedenročný krídelník zanechal za sebou výraznú brázdu v zámorskej NBA, v ktorej 21 sezón obliekal výlučne dres Dallasu Mavericks. V roku 2011 doviedol texaský tím k titulu. O jeho individuálnej výnimočnosti svedčí aj štrnásť účastí v exhibičnom Zápase hviezd, v roku 2007 získal Nowitzki cenu pre najužitočnejšieho hráča ligy.