Phoenix vyhral v Charlotte po predĺžení, Denver si poradil s Atlantou

Basketbalista Devonte' Graham (vľavo) zo Charlotte Hornets a Devin Booker z Phoenixu Suns v súboji o loptu počas zápasu zámorskej basketbalovej NBA 28. marca 2021 v Charlotte. Foto: TASR/AP

V drese Denveru si premiérový štart po výmene z Orlanda pripísal Aaron Gordon.

New York 29. marca (TASR) - Basketbalisti Phoenixu Suns zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NBA na palubovke Charlotte Hornets 101:97 po predĺžení. Druhý najlepší tím Západnej konferencie tak na štvrtý pokus dokázal premiérovo uspieť v dodatočnej päťminútovke. Najlepším strelcom víťazov bol Devin Booker s 35 bodmi.

Súboj tímov, ktoré vo svojich konferenciách hrajú nad očakávanie dobre, mohol Phoenix vyhrať už v riadnej hracej dobe, no v jej záverečných troch minútach nedal ani bod. Rozohrávač domácich Devonte Graham dal naopak osem a poslal duel do predĺženia. Tréner Charlotte James Borrego napriek prehre nebol po zápase sklamaný. "Hrali sme proti druhému najlepšiemu tímu západu. Udržali sme ho na úspešnosti streľby 35 percent a v štvrtej štvrtine nechali dať iba 14 bodov. Chýbal nám iba jeden kôš k víťazstvu. V obrane sme predviedli veľa dobrých vecí, páčilo sa mi to," povedal podľa TSN.

V drese Denveru si premiérový štart po výmene z Orlanda pripísal Aaron Gordon. Proti Atlante nastúpil v základnej zostave a dal 13 bodov, Nuggets vyhrali doma 126:102. Všetci hráči základnej päťky skončili v dvojciferných číslach. Najlepším strelcom Denveru bol však náhradník JaMychal Green s 20 bodmi, Nikola Jokič ho doplnil 16 bodmi, 10 doskokmi a 8 asistenciami.

Hráči z Colorada viedli v zápase aj o 33 bodov. V tabuľke Západnej konferencie im patrí 5. priečka. "Nevidím pre tento tím žiadne hranice. Vyzerá to tak, že máme všetky kúsky, ktoré potrebujeme. Toto mužstvo má hĺbku, kvalitu na všetkých postoch. Dokážeme zvládať veci v ofenzíve i v defenzíve. Ak budeme aj naďalej spoločne pracovať, nič nás nezastaví," vyjadril spokojnosť so svojím novým tímom Gordon.