Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NBA: Smart z Bostonu dostal pokutu za kritiku rozhodcov

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Smart sa dopustil porušenia pravidiel súťaže po piatkovom prvom zápase NBA po koronavírusovej prestávke.

Orlando 2. augusta (TASR) - Vedenie zámorskej NBA potrestalo basketbalistu Bostonu Marcusa Smarta za kritiku rozhodcov. Pivot Celtics musí zaplatiť 15-tisíc dolárov za neuvážený komentár voči arbitrom.

Smart sa dopustil porušenia pravidiel súťaže po piatkovom prvom zápase NBA po koronavírusovej prestávke. Boston prehral s Milwaukee 112:119. Nepáčil sa mu verdikt pri údajnom faule Jannisa Antetokounmpa, ktorý mal v tej chvíli na konte päť faulov a šiesty by znamenal jeho koniec v zápase. Arbitri však rozhodli opačne a určili, že opora Bucks bola terčom nedovoleného zákroku. Ku kontroverznému momentu prišlo minútu a pol pred koncom štvrtej štvrtiny za stavu 107:107. Informovala o tom agentúra AFP.