Toronto krok od titulu, zvládlo aj druhý zápas v Kalifornii

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Toronto definitívne zlomilo súpera v tretej štvrtine, ktorú vyhralo 37:21. Raptors zvládli oba finálové zápasy v Kalifornii.

Oakland 8. júna (TASR) - Basketbalistov Toronta Raptors delí od zisku premiérového titulu v NBA jediné víťazstvo. V noci na sobotu zvíťazili vo štvrtom súboji finále play off na palubovke Golden State Warriors 105:92 a v sérii vedú 3:1 na zápasy. V piatom stretnutí v noci na utorok budú mať výhodu domáceho prostredia.

Hostí potiahol Kawhi Leonard, ktorý nastrieľal 36 bodov a pridal 12 doskokov. Na opačnej strane hviezdili Klay Thompson s 28 a Stephen Curry s 27 bodmi. Warriors chýbal v deviatom dueli za sebou zranený Kevin Durant.

"Ešte nič neskončilo. Teraz to síce nevyzerá dobre, ale pokračujeme. Vieme, v akej pozícii je Toronto, no my máme príležitosť na obrat, aj to sme už zažili," citovala agentúra AP Stephena Curryho. Ten vie, o čom hovorí, Warriors dokázali premárniť vedenie 3:1 pred troma rokmi proti Clevelandu a dosiaľ sú jediný tím v NBA, ktorému sa to "podarilo".

Toronto Raptors reprezentuje v profilige Kanadu. Ukázalo sa to aj po zápase v Oracle Arene, keď priaznivci hostí začali spontánne spievať kanadskú hymnu O Canada. "Je to neskutočné. Naši fanúšikovia za nami cestovali počas celej sezóny, boli fantastickí. Sme kanadská organizácia a ľudia z celého štátu absolvovali veľké vzdialenosti, aby nás podporili," uviedol tréner Toronta Nick Nurse.

GOLDEN STATE WARRIORS - TORONTO RAPTORS 92:105 (23:17, 23:25, 21:37, 25:26)

Najviac bodov: Thompson 28 (6 trojok), Curry 27, Green (12 asistencií), Looney po 10 - Leonard 36 (12 doskokov, 5 trojok), Ibaka 20, Siakam 19,