Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Šport

NBA: Trénerom roka sa stal jednohlasne Mike Brown zo Sacramenta

Mike Brown. Foto: TASR/AP

Brown triumfoval druhýkrát v kariére, predtým aj v roku 2009, keď viedol Cleveland Cavaliers v zostave s LeBronom Jamesom.

Sacramento 20. apríla (TASR) - Ocenenie pre trénera roka basketbalovej NBA získal jednohlasne kouč Sacramenta Mike Brown. Právo hlasovať malo 100 novinárov a všetci zaradili Browna na prvé miesto, čo sa stalo prvýkrát v histórii ankety.

Brown triumfoval druhýkrát v kariére, predtým aj v roku 2009, keď viedol Cleveland Cavaliers v zostave s LeBronom Jamesom. V minulom ročníku robil ešte asistenta v tíme Golden State, aby hneď prvý rok po príchode do Sacramenta ukončil 17-ročné čakanie Kings na účasť v play off. Postaral sa o výrazný výkonnostný vzostup mužstva, keďže pred rokom obsadilo 12. priečku v Západnej konferencii a v prebiehajúcej postúpilo do vyraďovačky z tretej.

Päťdesiattriročný kouč si navyše vyslúžil obdiv, keď dokázal v Sacramente uspieť s odlišným prístupom, akým bol doteraz známy. Brown mal povesť trénera dávajúceho dôraz na defenzívu, no mladý tím Kings mal v sezóne najvyšší strelecký priemer v lige zo všetkých 120,7 bodu na zápas. "Musel som pochopiť, čo je silou tohto tímu. Akceptovať to a naučiť sa to využívať. Túto cenu si veľmi vážim, nezískava sa ľahko," povedal Brown podľa ESPN.