Quantcast
< sekcia Šport

NBA: Wood z Detroitu mal pozitívny test na koronavírus

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťštyriročný krídelník preukazoval už v stredajšom zápase s Philadelphiou symptómy podobné chrípke.

Los Angeles 15. marca (TASR) - Americký basketbalista Christian Wood z Detroitu Pistons je tretí hráč NBA, ktorý mal pozitívny test na nový koronavírus. Pred ním ho diagnostikovali u Rudyho Goberta a Donovana Mitchella z Utahu Jazz.

Pistons najprv v oficiálnom vyhlásení oznámili, že sa nakazil jeden nemenovaný hráč mužstva, neskôr Woodov agent Adam Pensack špecifikoval, že infikovaný bol jeho klient. Podľa agentúry AP sa Wood cíti dobre.

"Pozitívne výsledky testu sme obdržali v sobotu 14. marca. Pre náš klub sú prvoradé zdravie a bezpečnosť hráčov, organizácie i celej ligy, preto úzko spolupracujeme s lekárskym tímom, úradmi a vedením NBA. Hráč zostane v izolácii a pod dohľadom našich lekárov," uviedli Pistons v stanovisku, z ktorého citovala AFP.

Dvadsaťštyriročný krídelník preukazoval už v stredajšom zápase s Philadelphiou symptómy podobné chrípke. Siedmeho marca zaznamenal 30 bodov a 11 doskokov v dueli s Utahom, teda s klubom, ktorý ohlásil prvé dva prípady infikovaných hráčov v NBA. Wood ťahal prvú sezónu v drese Pistons, predtým hral v profilige za Philadelphiu, Charlotte, Milwaukee a New Orleans.

Počet prípadov nákazy presiahol v sobotu celosvetovo 156.000, pričom v 142 krajinách sveta zomrelo 5833 nakazených. V USA bolo potvrdených 2951 prípadov nákazy a vírus si vyžiadal už 57 obetí na životoch.