Neapol s Lobotkom triumfoval na pôde Cremonese, zostal na čele

Na archívnej snímke z 24. novembra 2021 slovenský futbalista v drese SSC Neapol Stanislav Lobotka (vpravo) a hráč Spartaku Moskva Aleksandr Sobolev (vľavo) bojujú o loptu v zápase 5. kola C-skupiny Európskej ligy Spartak Moskva - SSC Neapol v Moskve. Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese hostí celý zápas.

Rím 9. októbra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľnom dueli talianskej Serie A na ihrisku US Cremonese 4:1 a aj po 9. kole zostávajú na čele tabuľky. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese hostí celý zápas.

Neapol má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Atalantou, ktorá remizovala na ihrisku Udinese Calcio 2:2. Hostia vyhrávali už o dva góly, no svoj náskok stratili.

Nováčik z Monzy uspel proti Spezii 2:0. Slovenský útočník Dávid Strelec nenastúpil za hostí a sedel na lavičke náhradníkov. Hráči Salernitany vyhrali nad Hellas Verona 2:1, slovenský obranca Norbert Gyömbér odohral za domácich 90 minút.

FC Turín zabodoval po sérii troch prehier, keď remizoval s FC Empoli 1:1. Hostia síce viedli od 49. minúty, no Saša Lukič vyrovnal na konci druhého polčasu. Turín figuruje v tabuľke na 10. mieste, Empoli je priebežne štrnáste.

Serie A - 9. kolo:

US Cremonese - SSC Neapol 1:4 (0:1)

Góly: 47. Dessers – 26. Politano (z 11 m), 76. Simeone, 90.+3 Lozano, 90.+5 Oliveira

/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

AC Monza - Spezia Calcio 2:0 (1:0)

Góly: 32. Augusto, 63. Mari

/D. Strelec (Spezia) sedel na lavičke náhradníkov/

US Salernitana - Hellas Verona 2:1 (1:0)

Góly: 19. Piatek, 90.+4 Dia – 56. Depaoli, ČK: 90.+7 Radovanovič – 90.+7 Ceccherini