Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Neapol v zostave s Lobotkom vyhral na ihrisku FC Janov

Slovenský futbalista v drese Celty Vigo Stanislav Lobotka, archívne foto. Foto: TASR/AP

Lobotka odohral za hostí celý zápas. Janov nevyhral už päť duelov a je v pásme zostupu na 18. pozícii.

Rím 8. júla (TASR) - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom vyhrali v stredajšom dueli 32. kola talianskej ligy na ihrisku FC Janov 2:1. V tabuľke sa tak dostali na piatu priečku o dva body pred AC Miláno.

Neapol poslal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Dries Mertens presnou strelou z hranice šestnástky. Krátko po zmene strán vyrovnal hlavičkou po rohovom kope Edoardo Goldaniga, no o zisku troch bodov pre "Partenopei" rozhodol v 66. minúte striedajúci Mexičan Hirving Lozano po ideálnej prihrávke do úniku od Fabiana Ruiza. Lozano bol na ihrisku iba dve minúty. Lobotka odohral za hostí celý zápas. Janov nevyhral už päť duelov a je v pásme zostupu na 18. pozícii.