Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Neapol zdolal Empoli 2:0 a potvrdil post lídra

Futbalista Neapolu Victor Osimhen (vľavo) a hráč Empoli Sebastiano Luperto bojujú o loptu v zápase 14. kola talianskej Serie A medzi SSC Neapol a FC Empoli v Neapole v utorok 8. novembra 2022. Foto: TASR/AP

V drese domácich hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 90. minúty.

Rím 8. novembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol vyhrali v talianskej Serii A desiaty zápas za sebou. V utorkovom dueli 14. kola zdolali doma Empoli 2:0 a potvrdili post lídra tabuľky. V drese domácich hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 90. minúty.

O triumfe favorita rozhodol v 69. minúte Hirving Lozano z pokutového kopu po faule Razvana Marina na Victora Osimhena v pokutovom území. V 88. minúte potvrdil zisk troch bodov Piotr Zieliňski po asistencii Lozana. Neapol je v lige stále bez prehry a na čele má deväťbodový náskok pred milánskym AC, ktoré malo k dobru večerný duel na ihrisku nováčika Cremonese.