< sekcia Šport

Nemci s problémami pri návrate, neplánovane pristáli v Škótsku

Na snímke tretí zľava nemecký obranca Antonio Rüdiger oslavuje gól v zápase J-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Island - Nemecko v Reykjavíku 8. septembra 2021. Foto: TASR/AP

Nemci vyhrali na Islande hladko 4:0 a upevnili si postavenie na čele tabuľky J-skupiny, ktorú vedú so štvorbodovým náskokom pred druhým Arménskom.

Mníchov 9. septembra (TASR) - Návrat nemeckých futbalových reprezentantov zo stredajšieho zápasu kvalifikácie MS 2022 na Islande sprevádzali nečakané ťažkosti. Lietadlo s trénerom Hansim Flickom a väčšinou hráčov muselo počas nočného charterového letu z Reykjavíku do Frankfurtu pre technický problém neplánovane pristáť v Edinburghu.

Lietadlo absolvovalo zastávku v Škótsku z preventívnych dôvodov. Podľa hovorcu Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Jensa Grittnera nebolo cítiť na palube žiadne turbulencie, ani nikto nehlásil zdravotné komplikácie. "Náš let domov museli presmerovať do Edinburghu, aby na lietadle vykonali preventívnu bezpečnostnú prehliadku. Do Edinburghu smeruje náhradné lietadlo, ktoré privezie hráčov, trénerov, celý realizačný tím a delegáciu DFB späť do Nemecka," uviedol DFB vo svojom vyhlásení na Twitteri.

Nie všetci nemeckí reprezentanti cestovali z Islandu spoločným lietadlom. Legionári z anglickej Premier League Timo Werner a Ilkay Gündogan sa vracali do svojich klubov po individuálnej linke. Hráči Bayernu Manuel Neuer, Serge Gnabry a Joshua Kimmich zvolili vo štvrtok ráno priamy let z Reykjavíku do Mníchova, informovala agentúra DPA.

Nemci vyhrali na Islande hladko 4:0 a upevnili si postavenie na čele tabuľky J-skupiny, ktorú vedú so štvorbodovým náskokom pred druhým Arménskom.