Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Šport

Nemcov možno povedie Nagelsmann, DFB s ním nadviazal kontakt

Tréner Bayernu Julian Nagelsmann reaguje počas futbalového zápasu skupiny C Ligy majstrov Bayern Mníchov - Barcelona v Allianz Arene v Mníchove 13. septembra 2022. Foto: TASR/AP

Periodikum Sport1 a denník Bild uviedli, že Nagelsmann je stále zmluvne viazaný s Bayernom Mníchov, ten ho však vlani v marci oslobodil od všetkých povinností.

Berlín 14. septembra (TASR) - Nemeckú futbalovú reprezentáciu by po odvolaní Hansa Flicka mohol prevziať Julian Nagelsmann. Podľa medializovaných informácií už Nemecký futbalový zväz (DFB) nadviazal s 36-ročným kormidelníkom kontakt.

Periodikum Sport1 a denník Bild uviedli, že Nagelsmann je stále zmluvne viazaný s Bayernom Mníchov, ten ho však vlani v marci oslobodil od všetkých povinností. Čestný prezident bavorského klubu Uli Hoeness naznačil, že Nagelsmannov prípadný presun do štruktúr DFB "určite nezlyhá".

Vo zväze sú za angažovanie nového trénera zodpovední prezident asociácie Bernd Neuendorf, predseda dozornej rady Hans-Joachim Watzke a športový riaditeľ Rudi Völler. Völler viedol v utorok národný tím v prípravnom zápase proti Francúzsku (2:1), po ňom sa vyjadril, že v tejto funkcii nemieni pokračovať. "Robíme to krok za krokom. Po mnohých diskusiách sa najprv predstaví profil a potom sa začnú konkrétne rokovania. Snažíme sa nájsť najlepšie riešenie," povedal pred tromi dňami Neuendorf.

Flick, ktorého odvolali po sobotnom prípravnom zápase Nemecka s Japonskom (1:4), má stále platnú zmluvu. Skončí sa mu až po majstrovstvách Európy v roku 2024, ktoré sa uskutočnia práve v Nemecku.