Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Nemec Wellbrock zlatý na 1500 m kraul vo svetovom rekorde

Nemecký plavec Florian Wellborck (uprostred) zvíťazil vo finále 1500 m v.sp. v novom svetovom rekorde na MS v krátkom bazéne v Abú Zabí 21. decembra 2021. Na druhom mieste skončil Ahmed Hafnaoui (vľavo) z Tuniska a tretí Michailo Romančuk z Ukrajiny. Foto: TASR/AP

Dvadsaťštyriročný olympijský víťaz na 10.000 m prekonal o 1,18 sekundy doterajšie maximum Taliana Gregoria Paltrinieriho, ktorý ho utvoril pred šiestimi rokmi na ME v Izraeli.

Abú Zabí 21. decembra (TASR) - Nemecký plavec Florian Wellbrock získal v utorok, v záverečný deň MS v plávaní v krátkom bazéne v Abú Zabí, zlato na 1500 m kraul v novom svetovom rekorde 14:06,88 minúty. Dvadsaťštyriročný olympijský víťaz na 10.000 m prekonal o 1,18 sekundy doterajšie maximum Taliana Gregoria Paltrinieriho, ktorý ho utvoril pred šiestimi rokmi na ME v Izraeli.

Zlato na 100 m v.sp. ukoristil Talian Alessandro Miressi o šesť stotín sekundy pred Ryanom Heldom z USA. Švédka Sarah Sjöströmová v záverečný deň šampionátu získala najprv striebro v štafete na 4x50 m v.sp. a potom pridala dve zlaté medaily na krauliarskom šprinte v rekorde šampionátu, resp. v štafete na 4x100 m polohové preteky v novom európskom rekorde.

Švédska plavkyňa Sarah Sjöströmová zvíťazila vo finále 50 m v.sp. na MS v krátkom bazéne v Abú Zabí 21. decembra 2021.