< sekcia Šport

Nemecké štadióny sa môžu plniť iba do určitej kapacity

Na archívnej snímke z 5. mája 2019 je futbalový štadión nemeckého bundesligistu FC Schalke 04 v Gelsenkirchene. Foto: TASR/DPA

S dodržiavaním spoločenských rozstupov by chcel umožniť vstup aj priaznivcom futbalu, i keď v Mníchove pribúda počet prípadov ochorenia COVID-19.

Berlín 15. septembra (TASR) - Viac nemeckých futbalových klubov bude môcť na štarte novej bundesligovej sezóny privítať fanúšikov vo svojich domovských stánkoch. Tamojší politici schválili, že štadióny sa môžu plniť do 20 percent kapacity počas šesťtýždňového skúšobného obdobia. Doteraz si pravidlá vo federálnom systéme jednotlivo regulovali regionálne úrady.

Borussia Dortmund už informovala, že na prvý zápas ročníka chce v sobotu proti Borussii Mönchengladbach pustiť 10.000 permanentkárov, 1. FC Kolín počíta proti Hoffenheimu s návštevou 9200 ľudí. Bayern Mníchov, ktorý vykročí za obhajobou titulu v piatok súbojom s FC Schalke 04, zatiaľ neprezradil konkrétne plány. S dodržiavaním spoločenských rozstupov by chcel umožniť vstup aj priaznivcom, i keď v Mníchove pribúda počet prípadov ochorenia COVID-19. Informovala o tom agentúra DPA.