Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

New York Rangers bez Haláka zvíťazili nad Floridou 6:2

Na snímke radosť hráčov New York Rangers po víťazstve 6:2 nad Floridou 23. januára 2023. Foto: TASR/AP

Pred Halákom dostal proti Floride prednosť Igor Šesťorkin, ktorý vykryl 33 striel. Mika Zibanejad zaznamenal dva góly a asistenciu.

New York 24. januára (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers v zostave bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zvíťazili v noci na utorok v NHL nad Floridou Panthers 6:2. Calgary zdolalo doma Columbus 4:3 po predĺžení, Adam Ružička za Flames nenastúpil. Obranca Owen Power rozhodol o triumfe Buffala na ľade Dallasu 3:2 tiež po predĺžení.

Pred Halákom dostal proti Floride prednosť Igor Šesťorkin, ktorý vykryl 33 striel. Mika Zibanejad zaznamenal dva góly a asistenciu. Švédsky útočník pri svojom prvom presnom zásahu v stretnutí na 2:1 dosiahol 250. gól v profilige. Artemij Panarin si pripísal na konto tri asistencie a Adam Fox mal bilanciu 1+2. "Mužstvo povzbudí, že dáte góly aj napriek nízkemu počtu striel. Vždy ma poteší, keď pomôžem tímu," povedal Panarin pre nhl.com.

Dva body pre Calgary proti Columbusu zariadil Dillon Dube. Stal sa prvým hráčom, ktorý v tejto sezóne zaznamenal víťazný gól v dvoch zápasoch za sebou. "Bolo by lepšie, keby sme vyhrali už po 60 minútach," povedal Dube. Tréner Darryl Sutter nechal opäť sedieť slovenského útočníka Ružičku len na tribúne. Hosťujúci útočník Johnny Gaudreau zažil špeciálny duel, keďže to bol pre neho prvý zápas na ľade Calgary po tom, čo v lete podpísal s Columbusom sedemročný kontrakt. Dvadsaťdeväťročného Američana draftovali "plamene" v roku 2011 zo 104. pozície (štvrté kolo) a v rokoch 2014-22 nazbieral 609 bodov (210 gólov, 399 asistencií) v 602 zápasoch za Calgary. "Nabudúce to bude zrejme jednoduchšie, ale som si istý, že ma aj tak fanúšikovia vypískajú. Pred začiatkom zápasu som bol trochu nervózny, ale bol som nadšený, že som späť," povedal Gaudreau, ktorý zaznamenal v stretnutí dve asistencie a v 6. minúte nepremenil trestné strieľanie: "Bol to zaujímavý zápas. Nečakal som, že dostanem príležitosť v nájazde, ale nepresadil som sa. Som však hrdý na chalanov. Dúfam, že budeme pokračovať v hre, ktorú sme predviedli a pomôže nám to v ďalších dueloch."

Toronto zdolalo New York Islanders 5:2 aj vďaka štvorbodovému Williamovi Nylanderovi, ktorý si vylepšil štatistiky o dva góly i asistencie. Domáci útočník získal počas uplynulých štyroch zápasov 9 bodov. "Snažím sa zlepšovať svoju hru v každom zápase. Sústredím sa na seba a tento duel ma potešil," uviedol Nylander. Iľja Samsonov predviedol 31 zákrokov a stal sa 12. brankárom za uplynulých 50 rokov, ktorý od začiatku sezóny pomohol tímu zabodovať doma v 14 zápasoch za sebou. Rekord drží Tuukka Rask s 20 stretnutiami (sezóna 2019/20).

Dvadsaťročný Kanaďan Power strelil svoj prvý gól v predĺžení a stal sa piatym najmladším hráčom v histórii Sabres, ktorému sa to podarilo. Prvý v tejto štatistike je Jack Eichel (19 rokov, 136 dní). Buffalo uspelo v treťom stretnutí za sebou a Dallas zdolalo po viac ako troch rokoch. V minulej sezóne Sabres prehrali oba vzájomné zápasy. "Teším sa z prvého gólu v sezóne a dúfam, že sa mi podarí presadiť aj v ďalších dueloch," povedal Power, ktorý bol draftovou jednotkou v roku 2021. V doterajších 51 dueloch v profilige zaznamenal 20 bodov (3+17).

NHL - sumáre:

New York Rangers - Florida Panthers 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 4. Fox (Panarin, Zibanejad), 18. Zibanejad (Panarin, Fox), 36. Vesey (Goodrow, Trocheck), 48. Lafreniere (Kakko, Chytil), 49. Zibanejad (Panarin, Fox), 57. Chytil (Kakko, Lafreniere) – 6. Verhaeghe (Lundell, Luostarinen), 52. Barkov (Tkachuk, Montour). Brankári: Šestorkin - Lyon, strely na bránku: 26:35.

Toronto Maple Leafs - New York Islanders 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Góly: 26. Nylander (Tavares, Giordano), 28. Tavares (Nylander, Samsonov), 30. Järnkrok (Nylander, Holl), 37. Nylander, 48. Matthews (Holl) – 20. Lee (Nelson, Aho), 27. Lee (Palmieri, Barzal). Brankári: Samsonov - Sorokin, strely na bránku: 39:33.

Dallas Stars - Buffalo Sabres 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 2. Benn (Hintz, Pavelski), 46. Robertson (Pavelski) – 12. Dahlin (Mittelstadt), 42. Olofsson (Skinner, Thompson), 61. Power (Thompson, Tuch). Brankári: Oettinger - Anderson, strely na bránku: 31:25.

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 17. Duehr (Weegar), 22. Kadri (Zadorov, Mangiapane), 37. Mangiapane (Backlund, Coleman), 63. Dube (Mangiapane) – 30. Marčenko (Gaudreau, Laine), 30. Laine (Gaudreau, Boqvist), 45. Jenner (Laine, Gudbranson). Brankári: Vladař - Korpisalo, strely na bránku: 49:25.