Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

New York Rangers je víťazom Východnej konferencie, prispel aj Gáborík

Rangers na triumf vo svojej vetve čakali dlhých 18 rokov.

New York 4. apríla (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers sa stali víťazmi Východnej konferencie v zámorskej NHL. "Jazdci" najlepšiu východiskovú pozíciu do play off spečatili v noci na stredu víťazstvom 5:3 nad Philadelphiou, ku ktorému prispel gólom a asistenciou Marián Gáborík.

Slovenského útočníka, ktorého so 41 gólmi delí už len jedna presná strela od rekordu kariéry, vyhlásili aj za prvú hviezdu zápasu. Rangers na triumf vo svojej vetve čakali dlhých 18 rokov a na bezchybnú bilanciu s divíznym rivalom z Philadelphie ešte dlhšie.

Zvíťazili vo všetkých šiestich tohtosezónnych meraniach síl, čo sa jazdcom naposledy podarilo v sezóne 1971/72. "Máme z toho dobrý pocit. Okolo našich duelov bol v tejto sezóne dosť veľký rozruch, vrátane nášho duelu na Winter Classic. Aj preto máme radosť, že sme vyhrali všetkých šesť duelov," prezradil zámorským médiám Gáborík.

Rangers majú už 109 bodov

Rangers majú na konte 109 bodov, rovnako ako líder Západnej konferencie z Vancouveru, ktorý si doma až po nájazdoch poradil s Anaheimom 5:4, hosťujúci obranca káčerov Ľubomír Višňovský zaznamenal len jeden strelecký pokus.

Jubilejný desiaty presný zásah v končiacej sa základnej časti zaznamenal Tomáš Kopecký, ktorého v dueli vyhlásili za druhú hviezdu zápasu jeho Floridy s Winnipegom. Dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára sa síce postaral o predĺženie, no nakoniec Panthers prehrali 4:5. Viedli síce už 3:0, no sľubný náskok premrhali a nevyužili príležitosť vybojovať si prvýkrát od roku 2000 miestenku vo vyraďovačke a zároveň prvenstvo v Juhovýchodnej divízii.

Buffalo má stále nádej

Nádej Buffala stále žije, aj keď to v stretnutí s Torontom už so Sabres vyzeralo zle-nedobre. V 51. minúte prehrávali 3:5, no nakoniec vyrovnali a v predĺžení rozhodol Derek Roy. Buffalo vyrovnalo bodový zisk ôsmeho Washingtonu, musí ho však do konca základnej časti bodovo prevýšiť, lebo v prospech Capitals pri rovnosti bodov hvoorí vyšší počet víťazstiev v riadnom hracom čase. Slovenský obranca šablí Andrej Sekera si pripísal iba tri mínusové body a dve neúspešné strely.

Za tretie víťazstvo v rade, ktoré ich posunulo bližšie k spečateniu šiestej priečky vo Východnej konferencii, museli New Jersey Devils draho zaplatiť. Pri triumfe 3:1 v derby s Islanders sa zranil center Jacob Josefson, ktorého so zlomeným zápästím čaká štvor- až šesťtýždňová pauza. Obranca ostrovanov Milan Jurčina sa nedostal na súpisku.

Nashville sa vrátil na 4. pozíciu Západnej konferencie po výsledku 2:1 po predĺžení a nájazdovom rozstrele s Minnesotou. Predators nazbierali už 100 bodov, čo sa im podarilo už po štvrtý raz v klubovej histórii.

V bránke Phoenixu opäť exceloval Mike Smith, ktorý vychytal na nulu už tretí zápas v poradí a drží nádeje Coyotes na play off stále pri živote. Smith pritom proti Columbus s 54 zákrokmi vytvoril nový historický rekord NHL. Doposiaľ bol najvyšší počet vykrytých striel pri dosiahnutí čistého konta v zápase základnej časti profiligy 53 a autorom bol Craig Anderson, ktorý v drese Floridy 2. marca 2008 vychytal Islanders. Smitha už súperovi strelci neprekonali 219 minút a 59 sekúnd.

Výsledky:

BUFFALO - TORONTO 6:5 pp (0:3, 2:0, 3:2 - 1:0)
25. Ennis, 31. a 55. Sulzer, 43. Roy, 59. Leopold, 64. Roy - 7. a 15. Bozak, 17. Frattin, 42. McArthur, 51. Gardiner. Brankári: Miller - Scrivens. Strely na bránku: 45:25. Diváci: 18.690.

NEW JERSEY - NY ISLANDERS 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
2. Eliáš, 21. Zajac, 60. Kovaľčuk - 4. Moulson. Brankári: Hedberg - Montoya. Strely na bránku: 20:20. Diváci: 15.482.

PHILADELPHIA - NY RANGERS 3:5 (0:4, 2:1, 1:0)
33. Voráček, 40. Simmonds, 51. Hartnell - 7. McDonagh, 12. Boyle, 19. Anisimov, 19. Callahan, 40. GÁBORÍK. Brankári: Bryzgalov - Lundqvist. Strely na bránku: 40:24. Diváci: 19.898.

BOSTON - PITTSBURGH 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
17. Pouliot, 21. Lucic, 49. Peverley - 8. a 39. Crosby, 15. Martin, 39. Neal, 47. Asham. Brankári: Turco - Johnson. Strely na bránku: 29:27. Diváci: 17.565.

OTTAWA - CAROLINA 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
60. Spezza - 22. Sutter, 38. Ruutu. Brankári: Anderson - Ward. Strely na bránku: 39:31. Diváci: 19.484.

FLORIDA - WINNIPEG 4:5 pp (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
13. Sturm, 14. Versteeg, 21. Fleischmann, 57. KOPECKÝ - 34. Kane, 38. Bogosian, 41. a 64. Ladd, 44. Little. Brankári: Theodore - Pavelec. Strely na bránku: 38:30. Diváci: 17.760.

NASHVILLE - MINNESOTA 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
33. Bourque, rozhodujúci nájazd Radulov - 38. Heatley. Brankári: Lindbäck - Bäckström. Strely na bránku: 24:26. Diváci: 17.113.

DALLAS - SAN JOSE 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
18. Morrow, 32. Goligoski - 13. Winnik, 32. Galiardi, 38. Couture, 56. J. Thornton, 59. Clowe. Brankári: Lehtonen - Niemi. Strely na bránku: 31:26. Diváci: 18.584.

PHOENIX - COLUMBUS 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
26. Gordon, 28. Brule. Brankári: Smith - York. Strely na bránku: 22:54. Diváci: 13.263.

VANCOUVER - ANAHEIM 5:4 pp a sn (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
15. a 32. Burrows, 19. Higgins a 39. Lapierre, rozhodujúci nájazd Edler - 14. Getzlaf, 17. Perry, 23. Pelley, 28. Smith-Pelly: Strely na bránku: 39:24. Diváci: 18.890.