Newcastle zaznamenal druhý ligový triumf v novom roku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Trojbodový zisk zabezpečil Newcastlu v 79. minúte Paraguajčan Miguel Almiron.

Londýn 12. marca (TASR) - Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v zápase 27. kola anglickej Premier League na domácej pôde nad Wolverhamptonom 2:1.
"Straky" triumfovali v ligovom stretnutí iba druhýkrát v novom kalendárnom roku, naposledy naplno bodovali 15. januára proti Fulhamu (1:0). Trojbodový zisk zabezpečil Newcastlu v 79. minúte Paraguajčan Miguel Almiron.

Líder tabuľky Arsenal uspel na pôde Fulhamu, keď vyhral rozdielom triedy 3:0. "Kanonieri" rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, v ktorom strelili všetky tri góly. Ich strelcami boli Gabriel, Martinelli a Ödegaard. Arsenal má aj naďalej na čele tabuľky päťbodový náskok pred druhým Manchestrom City.

Manchester United hral na Old Trafford od 34. minúty bez vylúčeného Casemira a napokon iba remizoval so Southamptonom 0:0.