Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Šport

Nezaočkovaní hráči nemôžu hrať v novej sezóne v Toronte

Hráč Philadelphia 76ers Joel Embiid's (21) strieľa trojbodový kôš cez Freda VanVleeta (23) a Preciousa Achiuwa (5) z Toronto Raptors v 1. kole play off basketbalového zápasu zámorskej NBA v Toronte 20. apríla 2022. Foto: TASR/AP

NBA pripomenula tímom, že neočkovaným hráčom podľa aktuálnych federálnych smerníc opäť zakáže vstup do Kanady.

Toronto 9. augusta (TASR) - Hráči z klubov basketbalovej NBA nezaočkovaní proti koronavírusu nemôžu hrať v budúcej sezóne zápasy v Toronte proti domácim Raptors.

NBA pripomenula tímom, že neočkovaným hráčom podľa aktuálnych federálnych smerníc opäť zakáže vstup do Kanady. Federálna vláda Kanady aj USA naďalej zakazuje neočkovaným ľuďom prekračovať hranice pre športové účely.

Nie je presne jasné, koľkým hráčom zakázali vstup do Kanady v minulej sezóne, ale toto pravidlo prinútilo Philadelphiu 76ers hrať v Toronte bez Matissea Thybulleho, ktorý bol neočkovaný. V predchádzajúcej sezóne boli hráči Raptors od začiatku sezóny NBA 100 percentne zaočkovaní, a preto nemali problémy s prechodom cez hranice. Podľa Adriana Wojnarowského z ESPN dosiahla NBA v minulej sezóne aspoň 97 percentnú zaočkovanosť.

Hráčov považujú za plne zaočkovaných, keď dostanú dve dávky schválenej vakcíny alebo jednu dávku vakcíny Johnson & Johnson a počkajú požadovaných 14 dní po poslednej dávke. Informovala stránka si.com.