Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 4. február 2026Meniny má Veronika
< sekcia Šport

N’Golo Kante sa stal spoluhráčom Škriniara vo Fenerbahce

Francúz N'golo Kante bojuje o loptu proti Ukrajinčanovi Yehorovi Nazarynovi počas kvalifikačného zápasu na futbalové majstrovstvá sveta 2026 v skupine D medzi Francúzskom a Ukrajinou v Paríži, vo štvrtok 13. novembra 2025. Foto: TASR/AP

Tridsaťštyriročný Kante hral za Al Ittihad po prestupe z Chelsea od roku 2023, ale defenzívny stredopoliar už v saudskej lige nechcel pokračovať.

Istanbul 4. februára (TASR) - Francúzsky futbalista N’Golo Kante sa stal spoluhráčom Milana Škriniara vo Fenerbahce Istanbul. Do druhého tímu tabuľky tureckej ligy prestúpil zo saudského Al Ittihadu.

Tridsaťštyriročný Kante hral za Al Ittihad po prestupe z Chelsea od roku 2023, ale defenzívny stredopoliar už v saudskej lige nechcel pokračovať. Jeho prestup do Turecka najskôr stroskotal na administratívnej chybe, napokon sa však v utorok zrealizoval. Opačným smerom putoval marocký útočník Youssef En-Nesyri. Kante má na konte 65 duelov v drese francúzskej reprezentácie

Fenerbahce s kapitánom Škriniarom chce ukončiť 12-ročného čakanie na turecký titul. V tabuľke figuruje po 20. kole na druhej priečke s trojbodovou stratou na mestského rivala Galatasaray.