Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NHL: Arizona v zostave s Pánikom zdolala Winnipeg

Hráč Arizony Richard Pánik (14). Foto: TASR/AP

Washingtonu Capitals zvíťazili nad New Yorkom Rangers 6:5 po predĺžení. O zisku dvoch bodov pre obhajcov Stanleyho pohára rozhodol Jevgenij Kuznecov.

New York 25. februára (TASR) - Hokejisti Arizony v zostave so slovenským krídelníkom Richardom Pánikom zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL nad Winnipegom 4:1. Domáci Coyotes získali dôležité body v boji o play off, za pozíciou s druhou voľnou kartou v Západnej konferencii zaostávajú momentálne už len o tri body.

"Kojotov" podržal s 34 úspešnými zákrokmi brankár Darcy Kuemper, konečne sa strelecky presadil aj najproduktívnejší hráč tímu Clayton Keller, ktorý skóroval po 14 zápasoch. Kanonier hostí Patrik Laine síce otvoril skóre už v tretej minúte, ale potom strieľali góly už len domáci hráči. Arizona naberá formu, vyhrala šiesty z uplynulých ôsmich duelov. Pánik si počas 11 minút a 27 sekúnd na ľade pripísal iba dve trestné minúty. Coyotes pred stretnutím slávnostne vyvesili pod strop svojej haly dres s číslom 19, ktoré nosieval dlhoročný kapitán mužstva Shane Doan. Kanadský útočník sa stal prvým hráčom v histórii klubu, ktorému sa dostalo tejto pocty.

Ottawa s Christiánom Jarošom prehrala s Calgary 1:2, slovenský obranca zaznamenal počas 18 minút mínusový bod, prezentoval sa aj tromi zblokovanými strelami. Senators držali krok s Flames vďaka 33 zákrokom Craiga Andersona a gólu Bradyho Tkachuka z druhej tretiny, napokon však prehrali štvrtý zápas za sebou. O piatom triumfe "plameňov" v sérii rozhodol 41 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Austin Czarnik. Duel bol špecifický pre bratov Tkachukovcov, ktorí nastúpili proti sebe prvýkrát v NHL. Z víťazstva mal napokon radosť starší Matthew. "Bol to výnimočný večer," nadchýnal sa nováčik v drese Ottawy Brady Tkachuk. "Mám z bratových výkonov radosť. Riadne nám sťažil cestu k výhre. A dal úžasný gól," dodal o trochu skúsenejší Matt Tkachuk.

Washington zvíťazil nad New Yorkom Rangers 6:5 po predĺžení. O zisku dvoch bodov pre obhajcov Stanleyho pohára rozhodol ruský center Jevgenij Kuznecov. Na gól mu prihral krajan Alexander Ovečkin, ktorému patrí už tretie miesto v historických ligových tabuľkách s 34 bodmi v predĺžení v základnej časti. Pred ním sú len české legendy Patrik Eliáš (37) a Jaromír Jágr (35).

Dallas uspel v Chicagu 4:3, keď dokázal otočiť skóre z 0:3. Rozhodujúci gól strelil Jason Spezza v 49. minúte v presilovke 5 na 3. Smoliarsky debut v drese Stars zažila čerstvá posila z NY Rangers Mats Zuccarello, nórsky útočník síce zaznamenal gól a asistenciu, v tretej tretine však utrpel zranenie pri blokovaní strely Connora Murphyho. Okrem Zuccarella debutoval za Dallas aj obranca Ben Lovejoy. Texaskému tímu sa už v prvej tretine zranil aj kapitán Jamie Benn. Bodová séria lídra ofenzívy "jastrabov" Patricka Kanea sa skončila po 20 zápasoch.

"Žraloci" zo San Jose otočili duel v Detroite a vyhrali 5:3. Čistým hetrikom sa na víťazstve Sharks podieľal kapitán Joe Pavelski, bol to jeho piaty trojgólový zápas v profiligovej kariére. V histórii klubu ich má na konte viac len Jonathan Cheechoo - deväť. "V predchádzajúcom stretnutí s Columbusom sme nehrali dobre a ani v tomto zápase nám nevyšla prvá tretina. Bolo preto pre nás dôležité, aby sme dokázali na vývoj zareagovať a som rád, že sa nám to v ďalších dvoch tretinách podarilo," uviedol Pavelsku, ktorý hetrikom dokonal obrat. Prvé dva góly, vrátane víťazného, vsietil v rozmedzí 55 sekúnd. Brent Burns si pripísal gól a asistenciu a dosiahol métu 70 bodov už v 63. zápase sezóny. Skôr ako on to z obrancov naposledy dokázal legendárny Ray Bourque v sezóne 1993/94, na dosiahnutie 70-bodovej hranice mu stačilo 61 stretnutí. Jeden z gólov Red Wings dal švédsky krídelník Gustav Nyquist, ktorého Detroit po zápase vymenil práve do San Jose.

Sumáre NHL:

WASHINGTON CAPITALS – NEW YORK RANGERS 6:5 pp (2:1, 1:1, 2:3 - 1:0)

Góly: 19. Bäckström (Carlson, Oshie), 20. Kempný (Connolly, Burakovsky), 26. Wilson (Vrána, Eller), 43. Dowd (Boyd, Orpik), 44. Bäckström, 65. Kuznecov (Ovečkin, Orlov) – 1. Kreider (Vesey, Zibanejad), 39. Skjei (Brickley, Andersson), 41. Vesey, 47. Namestnikov (Pionk, DeAngelo), 60. Skjei (Shattenkirk, Zibanejad). Brankári: Copley - Lundqvist, strely na bránku: 35:31, 18.506 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS – DALLAS STARS 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 23. Kunitz (Krüger, Keith), 36. Caggiula (Keith, Gustafsson), 45. Kane (Gustafsson) – 12. Faksa (Zuccarello, Dickinson), 18. Radulov (Heiskanen), 22. Zuccarello (Seguin, Lindell), 49. Spezza (Radulov, Klingberg). Brankári: Ward - Chudobin, strely na bránku: 47:29, 21.474 divákov.

DETROIT RED WINGS – SAN JOSE SHARKS 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly: 15. Helm (Abdelkader, Green), 20. Nyquist (Larkin, Bertuzzi), 28. Green (Abdelkader, Mantha) – 4. Heed (Vlasic, Labanc), 34. Burns (Meier, Couture), 36. Pavelski (Thornton, Burns), 37. Pavelski (Vlasic, Hertl), 59. Pavelski (Couture). Brankári: Bernier - Dell, strely na bránku: 23:37, 19.515 divákov.

MINNESOTA WILD – ST. LOUIS BLUES 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 32. Zucker (Staal, Brodin), 63. Donato (Parise, Brodin) – 48. Pietrangelo (Bozak, Tarasenko). Brankári: Dubnyk - Allen, strely na bránku: 35:28, 18.645 divákov.

OTTAWA SENATORS – CALGARY FLAMES 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 36. B. Tkachuk (Chabot) – 5. Backlund (Bennett), 60. Czarnik (Frolík, Jankowski). Brankári: Anderson - Rittich, strely na bránku: 23:35, 13.160 divákov.

ARIZONA COYOTES – WINNIPEG JETS 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Richardson (Hinostroza, Goligoski), 28. Crouse (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 34. Keller (Galchenyuk, Goligoski), 60. Archibald (Stepan) – 3. Laine (Wheeler, Connor). Brankári: Kuemper - Brossoit, strely na bránku: 24:35, 17.125 divákov.

Christián Jaroš (Ottawa) 17:56 0 0 0 -1 0 0

Richard Pánik (Arizona) 11:27 0 0 0 0 0 2