< sekcia Šport

NHL: Bortuzzo dostal za krosček na Arvidssona štvorzápasový dištanc

Robert Bortuzzo, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Tridsaťročný Bortuzzo príde počas trestu o približne 67.000 dolárov zo svojho platu, ktoré poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu.

New York 25. novembra (TASR) - Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL potrestalo kanadského hokejistu Roberta Bortuzza zo St. Louis štvorzápasovým dištancom, čo je zatiaľ najvyšší trest za nedovolený zákrok v doterajšom priebehu sezóny. Obranca Blues pyká za krosček, ktorým zranil krídelníka Viktora Arvidssona z Nashvillu.

Bortuzzo v prvej tretine nedeľňajšieho zápasu dvakrát za sebou krosčekoval Arvidssona. Prvým zákrokom ho poslal na ľad a dostal od rozhodcov dvojminútový trest. Pri jeho signalizácii následne zozadu atakoval krosčekom súpera ešte raz, Švéd bol pritom v bezbrannej pozícii, práve sa zdvíhal z ľadu a Bortuzza nevidel. Arvidsson pri tomto zákroku utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela, pre ktoré nebude môcť hrať štyri až šesť týždňov. Blues napokon podľahli doma Nashvillu 2:4.

Tridsaťročný Bortuzzo príde počas trestu o približne 67.000 dolárov zo svojho platu, ktoré poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu. Vynechá duely proti Nashvillu, Tampe, Dallasu a Pittsburghu, do súťažného diania sa bude môcť vrátiť až 2. decembra v zápase proti Chicagu. Informoval o tom oficiálny web súťaže.