< sekcia Šport

NHL: Brind'Amour dostal pokutu 25.000 dolárov za kritiku rozhodcov

Rod Brind'Amour, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Boston zdolal Carolinu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a ujal sa vedenia v sérii.

Toronto 13. augusta (TASR) - Tréner hokejistov Caroliny Rod Brind'Amour si vyslúžil pokutu 25.000 dolárov za to, že skritizoval rozhodcov po spornom góle Bostonu v úvodnom zápase 1. kola play off NHL. Koučovi Hurricanes sa nepáčilo, že arbitri uznali zásah Charlieho Coylea, hoci mu podľa neho predchádzali prihrávka rukou a nedovolené bránenie brankárovi. Útočník Bruins ním v 25. minúte poslal svoj tím do vedenia 2:1.

"Rozhodca najprv prišiel ku mne a povedal mi, že buď je to nedovolené bránenie brankárovi, ktorý už mal puk vo svojej moci a útočník mu vypichol spod lapačky, alebo tam bola prihrávka rukou. Že si musím z týchto dvoch porušení pravidiel vybrať. Čože? Veď to oni mi majú povedať, o aké rozhodnutie pôjde. Tak som si musel hodiť mincou. No a potom zavolali videorozhodcovi a po telefonáte verdikt zmenili... Toto je ten prípad, keď je liga vtipom," uviedol Brind'Amour v pozápasovom hodnotení. Vo svojom komentári použil aj vulgarizmus a o uznanom góle Coylea povedal, že to bol kriminálny čin.

Boston zdolal Carolinu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a ujal sa vedenia v sérii. Peniaze z pokuty pôjdu na konto nadácie NHL. Vedenie ligy oznámilo, že ak sa Brind'Amour v budúcnosti dopustí podobného priestupku, nasledovať bude ďalších 25.000 USD, informoval oficiálny web súťaže.