< sekcia Šport

NHL: Bývalý hráč Banskej Bystrice obvinil trénera Calgary z rasizmu

Bill Peters, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Rodák z Nigérie Aliu zverejnil, že tréner Peters ho pravidelne počastoval rasistickými nadávkami v čase, keď obaja v sezóne 2009/10 spoločne pôsobili vo farmárskom tíme Chicaga Rockforde IceHogs.

Buffalo 26. novembra (TASR) - Vedenie Národnej hokejovej ligy (NHL) oznámilo, že preverí obvinenie z rasizmu voči trénerovi Calgary Flames Billovi Petersovi, ktoré vzišlo od jeho bývalého zverenca a niekdajšieho hráča HC'05 Banská Bystrica Akima Aliua. NHL potvrdila, že ak sa informácie o správaní trénera potvrdia, bude sa jednať o "odporný a neakceptovateľný čin".

Rodák z Nigérie Aliu zverejnil, že tréner Peters ho pravidelne počastoval rasistickými nadávkami v čase, keď obaja v sezóne 2009/10 spoločne pôsobili vo farmárskom tíme Chicaga Rockforde IceHogs. Generálny manažér Calgary Brad Treliving oznámil, že informácie preveruje. Peters po pondelkovom zápase s Pittsburghom nebol k dispozícii novinárom na tlačovej konferencii.

Tridsaťročný Aliu odohral v NHL celkovo sedem zápasov v ročníkoch 2011/12 a 2012/13 s bilanciou dva góly a jedna asistencia. V Banskej Bystrici nastúpil na deväť duelov na začiatku sezóny 2017/18 a zaznamenal dva góly a štyri asistencie. Správu zverejnila agentúra AP.