NHL: Boston s Halákom a Chárom zdolal Vegas po samostatných nájazdoch

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bruins uspeli v siedmom stretnutí za sebou.

New York 21. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v noci na štvrtok v NHL na ľade Vegas Golden Knights 3:2 po samostatných nájazdoch. Slovenský brankár Jaroslav Halák dostal príležitosť po dvoch zápasoch, k triumfu svojho tímu prispel 31 zákrokmi.

Obranca a kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral vyše 20 minút bez bodového zápisu, Peter Cehlárik opäť chýbal pre zranenie. Víťazný nájazd premenil David Backes. Bruins si pripísali siedmy triumf za sebou, vo Východnej konferencii sú na druhom mieste. "Bol to boj. Myslím si, že v prvej tretine boli lepší, ale postupne sme sa dostávali do tempa. Keď sme dospeli do predĺženia, bol som rád, že máme aspoň bod. Druhý navyše ma potešil," povedal Halák podľa agentúry AP.

Chicago Blackhawks uspelo v Detroite 5:4 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách viedlo 4:1. V drese domácich sa darilo duu Dylan Larkin a Anthony Mantha. Prvý menovaný k dvom gólom pridal asistenciu, Mantha prihral na všetky zásahy Red Wings. V predĺžení rozhodol Patrick Kane, celkovo sa presadil dvakrát a pokoril 350 gólov v NHL. Bodoval v 19. zápase v sérii.

"Patrick je možno momentálne najlepší hráč na svete. Sú momenty, keď rozbúra vašu obranu a len naháňate jeho a puk. Dokáže to vyviesť ktorémukoľvek mužstvu," citovala domáceho trénera Jeffa Blashilla oficiálna stránka súťaže.

Calgary Flames si doma poradilo s New Yorkom Islanders 4:2. Líder Západnej konferencie strhol víťazstvo na svoju stranu v tretej tretine, keď v rozmedzí 29 sekúnd skórovali Austin Czarnik a Johnny Gaudreau.

NHL - sumáre:

DETROIT RED WINGS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:5 pp (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)
7. Larkin (Mantha, Hronek), 45. Larkin (Daley, Mantha), 46. Athanasiou (Mantha, Larkin), 59. Athanasiou (Mantha, Green) - 2. Anisimov, 13. Saad (Sikura, Ward), 17. DeBrincat (Strome, Gustafsson), 22. Kane (Gustafsson), 63. Kane (Gustafsson, J. Toews). Brankári: Howard (22. Bernier) - Ward, strely na bránku: 35:20, 18.806 divákov.

COLORADO AVALANCHE - WINNIPEG JETS 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
24. Söderberg (Jost, Andrighetto), 32. Rantanen (Nieto), 41. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 42. Calvert (Söderberg, Nieto), 46. Jost (Andrighetto, Söderberg), 58. Landeskog (Jost), 60. Greer (Compher, Graves) - 42. Connor (Wheeler, Laine). Brankári: Varlamov - Hellebuyck, strely na bránku: 46:27, 15.021 divákov.

CALGARY FLAMES - NEW YORK ISLANDERS 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
5. Backlund (Frolík), 16. Hamonic (Backlund, Lindholm), 47. Czarnik (Jankowski, Andersson), 47. Gaudreau (Giordano, Monahan) - 31. Czikas (Bailey, D. Toews), 42. Lee (Eberle, Nelson). Brankári: Smith - Greiss, strely na bránku: 32:19, 18.632 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - BOSTON BRUINS 2:3 pp sn (1:1, 0:0, 1:1, - 0:0, 0:1)
19. Smith (Eakin, Merrill), 42. Schmidt (Smith, Marchessault) - 12. DeBrusk (Krejčí, Kuhlman), 42. Marchand (Heinen, McAvoy), rozh. sam. nájazd Backes. Brankári: Fleury - HALÁK, strely na bránku: 33:27, 18.222 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 20:08 0 0 0 0 0 0

Jaroslav Halák (Boston) 65:00 31/33 93,9
_____________________________________
/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/