Carolina utrpela druhú prehru v sezóne

Na archívnej snímke hokejisti Caroliny. Foto: TASR/AP

Carolina je v tabuľke Východnej konferencie druhá, Philadelphii patrí 6. priečka.

Washington 13. novembra (TASR) - Hokejisti Caroliny utrpeli druhú prehru v novej sezóne zámorskej NHL. V noci na sobotu nestačili doma na Philadelphiu, ktorej podľahli 1:2.

Flyers otočili skóre v záverečnej tretine, víťazný gól strelil v 51. minúte Zack MacEwen. Oporou "letcov" bol brankár Carter Hart, ktorý predviedol 39 úspešných zákrokov, z hráčov Caroliny ho prekonal len Steven Lorentz. "Snažím sa iba robiť svoju prácu, koncentrujem sa na strely a popritom si to chcem užívať. Súper na nás od úvodu vybehol, museli sme o body tvrdo bojovať," povedal pre nhl.com hrdina zápasu Hart. Carolina je v tabuľke Východnej konferencie druhá, Philadelphii patrí 6. priečka.

Washington uspel na ľade Columbusu 4:3. Prvý gól Capitals strelil v 11. minúte ich kapitán Alexander Ovečkin, keď brankára Joonasa Korpisala prekonal strelou švihom zápästím spoza kruhu na vhadzovanie. Pre ruského kanoniera to bol 12. presný zásah v sezóne a celkovo 742. v profiligovej kariére. Osamostatnil sa ním na štvrtom mieste historickej tabuľky strelcov, keď prekonal legendárneho Bretta Hulla. "Znamená to pre mňa veľa," povedal o dosiahnutí významného míľnika. "Keď som začínal s hokejom a potom prišiel do NHL, nikdy som nemal ten pocit, že by som sa niekedy mohol zaradiť medzi také mená... Je to špeciálny moment pre mňa, mojich rodičov, brata, ženu i deti. Veľká vec," dodal pre nhl.com Ovečkin, ktorý si v zápase pripísal aj asistenciu.

Tridsaťšesťročný krídelník potreboval na 742 gólov 1211 zápasov v základnej časti, Hull odohral počas 19 sezón v NHL dokopy 1269 stretnutí. "Alex, gratulujem k posunu na štvrtú priečku historického poradia kanonierov. Great 8, zaslúžil si túto prezývku. Vydrž v tomto trende a šplhaj sa ďalej v rebríčku," pogratuloval Hull Ovečkinovi. Pred ruským útočníkom sú v historickej tabuľke už len tri ikony - Wayne Gretzky (894 gólov), Gordie Howe (801) a Jaromír Jágr (766). Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral za Capitals 19:16 min. a pripísal si jednu mínusku. Blue Jackets nepomohli k úspechu ani dva góly Seana Kuralyho.

Tretiu prehru za sebou si pripísalo Calgary, v kanadskom derby neuspelo na ľade Toronta 1:2 po predĺžení.

sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - EDMONTON OILERS 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 23. Bjork, 34. Cozens (Caggiula), 40. Cozens (Hinostroza, Pysyk) - 25. Draisaitl (Puljujärvi, Nugent-Hopkins), 27. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins).
Brankári: Tokarski - Skinner, strely na bránku: 23:35, 8258 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - WASHINGTON CAPITALS 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 3. Kuraly (Texier, Robinson), 29. Kuraly (Voráček), 29. Nyquist (Bjorkstrand, Jenner) - 11. Ovečkin (Kuznecov, Wilson), 21. Hathaway (Jonsson Fjällby, Eller), 28. Hathaway (Eller, Ovečkin), 59. Sheary (Orlov, Jensen).
Brankári: Korpisalo - Samsonov, strely na bránku: 29:28, 16.985 divákov.

CAROLINA HURRICANES - PHILADELPHIA FLYERS 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 32. Lorentz (Fast, Staal) - 45. Farabee (Laughton, Ristolainen), 51. MacEwen (Braun, Brown). Brankári: Andersen - Hart, strely na bránku: 40:28, 18.680 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - CALGARY FLAMES 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 53. Kaše (Nylander, Kerfoot), 63. Matthews (Nylander) - 45. Kylington (Gaudreau).
Brankári: Campbell - Vladař, strely na bránku: 37:31, 18.826 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - ARIZONA COYOTES 2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 26. DeBrincat (Kane, Stillman), 50. Strome (Kane, Jones) - 42. Ladd (Capobianco, Crouse). Brankári: Fleury - Wedgewood, strely na bránku: 29:23, 17.828 divákov.

Slovák v akcii:

Martin Fehérváry (Washington) 19:16 0 0 0 -1 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/