< sekcia Šport

Hokejista Cehlárik zrejme opustí Boston Bruins, záujem oňho má Lugano

Peter Cehlárik, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Nedokázal som prekonať úlohu nadobro presvedčiť trénera Brucea Cassidyho, citoval bývalého hráča švédskeho Lulea HF portál The Sports Hub's.

Boston 30. mája (TASR) - Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik smeruje z klubu zámorskej NHL Bostonu Bruins do Európy. Podľa informácií zámorských médií by mohol v novej sezóne pôsobiť vo švajčiarskom Lugane.

Dvadsaťštyriročný slovenský reprezentant sa nikdy naplno nedokázal etablovať v prvom tíme Bruins, kde ma zmluvu do konca tejto sezóny. Spolu odohral v NHL 40 zápasov s bilanciou 5 gólov a 6 asistencií. Pre koronavírus prerušenom aktuálnom ročníku nastúpil za Bruins len trikrát a získal jeden bod za asistenciu. Vo farmárskej AHL v drese Providence Bruins nastúpil spolu na 185 súbojov, v ktorých získal 136 bodov.

"Nedokázal som prekonať úlohu nadobro presvedčiť trénera Brucea Cassidyho. Stále som počúval, že som dosť dobrý pre NHL, ale je to o dôvere. Veľa do mňa investovali, no vedia čo robia. Ak by to malo ísť takto aj ďalej, radšej potrebujem zmenu a nový štart. Je najvyšší čas," citoval bývalého hráča švédskeho Lulea HF portál The Sports Hub's.