Erik Černák asistoval pri góle a dopomohol tak k víťazstvu Tampy Bay

Na archívnej snímke slovenský hokejový obranca v drese Tampy Erik Černák 28. júna 2021. Foto: TASR/AP

Slovenský obranca odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal aj jeden plusový bod, dve strely a štyri hity.

New York 10. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Erik Černák zaznamenal v nočnom prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL asistenciu, ktorou pomohol k víťazstvu Tampy Bay nad Floridou 4:2.

Slovenský obranca odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal aj jeden plusový bod, dve strely a štyri hity. Obhajca Stanleyho pohára rozhodol o víťazstve troma gólmi v tretej tretine, dva z nich dal v presilovkách Pat Maroon.

New York Islanders so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehral v derby s New Yorkom Rangers 4:5 po predĺžení. Nedarilo sa ani Dallasu s ďalším slovenským obrancom Andrejom Sekerom, ktorý prehral na ľade Colorada 2:4. Sekera odohral takmer 19 minút a zapísal si jeden mínusový bod. Vancouver bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehral doma s Edmontonom 2:3.