NHL: Chárov Boston zvíťazil nad Ottawou s Jarošom, Pánik na tribúne

Zdeno Chára, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Chára odohral takmer 26 minút, vyslal tri strely, pripísal si dve plusky a odsedel tri dvojminútové tresty.

New York 24. októbra (TASR) - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Ottawy 4:1. Dvoma gólmi a dvomi asistenciami sa na výhre podieľal Čech David Pastrňák, jeho spoluhráč Patrice Bergeron prispel tromi bodmi (1+2).

Za prvú hviezdu stretnutia vyhlásili fínskeho brankára Bruins Tuukku Raska, ktorý predviedol 38 úspešných zákrokov. Slovák Jaroslav Halák sledoval duel ako náhradník zo striedačky. "Urobil zákroky, ktoré sme potrebovali a ktoré potreboval aj on sám," uviedol kouč Bruins Bruce Cassidy na adresu Raska. Chára odohral takmer 26 minút, vyslal tri strely, pripísal si dve plusky a odsedel tri dvojminútové tresty. V drese Ottawy sa predstavil Christián Jaroš, v tretej obrannej dvojici nastúpil na 14 a pol minúty a zaznamenal jeden strelecký pokus. Pastrňák aj v druhom zápase sezóny proti Senators zaznamenal štyri body, s desiatimi gólmi je spolu s Austonom Matthewsom z Toronta streleckým lídrom súťaže.

Montreal s Tomášom Tatarom zdolal doma Calgary 3:2. Brankár Carey Price dosiahol 289. víťazstvo, čím vyrovnal zápis legendárneho Patricka Roya na druhom mieste historického poradia klubu. "Bola to skvelá noc, všetci hrali veľmi dobre," poznamenal Price. Jeho náprotivok David Rittich zneškodnil 36 striel a viackrát podržal svoj tím, v ofenzíve to však jeho spoluhráčom škrípalo. "Je v bránke ako Boh. Nemôže však zastaviť všetko," vyhlásil pre zámorské médiá Matt Tkachuk, ktorý si pripísal dve asistencie rovnako ako Mikael Backlund. Tatar počas 17:42 min nazbieral len dve mínusky, súperovho brankára ohrozil tromi strelami.

V ďalšom zápase Columbus podľahol Arizone 1:4. Triumf Coyotes zariadil prvým hetrikom v profiligovej kariére americký útočník Christian Fischer. Slovenský krídelník Richard Pánik sa nezmestil do zostavy "kojotov", zápas sledoval ako zdravý náhradník z tribúny.

Sidney Crosby strelil prvé dva góly v sezóne, tým druhým rozhodol v tretej minúte extračasu o víťazstve Pittsburghu na ľade Edmontonu 6:5 po predĺžení. "Hovoríte, že Connor McDavid je lepší ako Sidney. Ten však dnes ukázal, že je najlepší hráč na svete," zložil poklonu kapitánovi "Pens" jeho spoluhráč z útoku Patric Hörnqvist.

San Jose prehrávalo s Nashvillom 2:4, ale v záverečnej tretine tromi gólmi otočilo skóre a ukončilo päťzápasovú šnúru výhier "predátorov". Anaheim neuspel tretíkrát v sérii, nad jeho sily bolo Chicago (1:3). Kapitán "čiernych jastrabov" Jonathan Toews nastúpil na jubilejný 800. zápas v profilige.

NHL - sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - ARIZONA COYOTES 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
1. Dubois (Werenski, Atkinson) – 8. Fischer (Stepan), 13. Strome (Hinostroza, Oesterle), 21. Fischer (Stepan, Perlini), 45. Fischer (Stepan). Brankári: Bobrovskij - Kuemper, strely na bránku: 36:26, 11.458 divákov.

NEW YORK RANGERS - FLORIDA PANTHERS 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
24. Zibanejad (McQuaid), 32. Zuccarello (Pionk, Zibanejad), 37. Zibanejad (Pionk, Kreider), 42. Zuccarello (Zibanejad), 60. Hayes (Fast, Skjei) – 19. Trocheck (Huberdeau, Dadonov), 51. Hoffman (Huberdeau, Ekblad). Brankári: Georgiev - Hutchinson (42. Reimer), strely na bránku: 22:38, 17.016 divákov.

MONTREAL CANADIENS - CALGARY FLAMES 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
36. Petry (Drouin, Domi), 38. Gallagher (Petry, Domi), 40. Drouin (Ouellet) – 17. Frolík (Tkachuk, Backlund), 52. Lindholm (Backlund, Tkachuk). Brankári: Price - Rittich, strely na bránku: 40:23, 21.028 divákov.

OTTAWA SENATORS - BOSTON BRUINS 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
38. Chabot (Ryan, Stone) – 12. Pastrňák (Heinen, Krejčí), 40. Krejčí (Pastrňák, Bergeron), 41. Bergeron (Pastrňák, Grzelcyk), 46. Pastrňák (Marchand, Bergeron). Brankári: Anderson - Rask, strely na bránku: 39:32, 15.265 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - SAN JOSE SHARKS 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)
12. Arvidsson, 21. Forsberg (Johansen, Ellis), 31. Arvidsson (Forsberg, Johansen), 40. Smith (Arvidsson) – 7. Meier (Donskoi, Burns), 28. Hertl (Couture, Meier), 52. Dillon (Hertl, Burns), 53. Pavelski (Couture, E. Kane), 58. Burns (Karlsson, E. Kane). Brankári: Saros - Jones, strely na bránku: 29:32, 17.159 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - ANAHEIM DUCKS 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
6. Saad (DeBrincat, Kahun), 48. P. Kane (Gustafsson, Seabrook), 60. Saad – 31. Rakell. Brankári: Crawford - Gibson, strely na bránku: 38:25, 20.900 divákov.

DALLAS STARS - LOS ANGELES KINGS 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
6. Comeau (Dickinson, Spezza), 29. Spezza (Dowling, Shore), 35. Klingberg (Shore), 45. Pitlick (Seguin, Klingberg) – 35. Kopitar (Doughty), 38. Toffoli (Walker). Brankári: Bishop - Quick, strely na bránku: 23:33, 17.354 divákov.

EDMONTON OILERS - PITTSBURGH PENGUINS 5:6 pp (0:1, 3:3, 2:1 - 0:1)
22. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Russell), 24. Chiasson (Russell), 36. Chiasson (Rieder, Larsson), 43. McDavid (Klefbom, Lucic), 45. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 11. Crosby (Letang, Kessel), 28. Oleksiak (Malkin, Kessel), 31. Hörnqvist (Simon), 40. Hörnqvist (Cullen, Dumoulin), 47. Oleksiak (Hörnqvist, Cullen), 63. Crosby (Johnson, Brassard). Brankári: Talbot - Murray, strely na bránku: 46:31, 18.347 divákov.

Tomáš Tatar (Montreal) 17:42 0 0 0 -2 3 0
Christián Jaroš (Ottawa) 14:34 0 0 0 0 1 0
Zdeno Chára (Boston) 25:47 0 0 0 +2 3 6