Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NHL: Černák nebodoval, Carolina jasne zvíťazila nad Pittsburghom

Hokejisti Tampy Bay Lightning zľava Carter Verhaeghe, Blake Coleman, Erik Černák a Barclay Goodrow sa tešia po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning v Detroite 8. marca 2020. Foto: TASR/AP

V drese hostí odohral 21:21 minúty slovenský obranca Erik Černák, pripísal si tri strely na bránku.

New York 9. marca (TASR) - Hokejisti Tampy Bay prehrali v NHL na ľade Detroitu 4:5 po samostatných nájazdoch. V drese hostí odohral 21:21 minúty slovenský obranca Erik Černák, pripísal si tri strely na bránku. Hrdinom domácich bol autor gólu a troch asistencií Tyler Bertuzzi.

"Červené krídla" zvíťazili v druhom zápase za sebou. "Je to naša práca a my ju chceme robiť čo najlepšie," uviedol pre nhl.com domáci útočník Dylan Larkin, autor gólu a dvoch asistencií.

Carolina zvíťazila na ľade Pittsburghu 6:2. Parádny profiligový debut má za sebou 21-ročný útočník Morgan Geekie, ktorý sa na výhre hostí podieľal dvoma gólmi a asistenciou. Dva góly strelil aj veterán Justin Williams. "Odohrali sme výborný zápas, som veľmi spokojný s hrou v oslabení," zhodnotil kouč Caroliny Rod Brind'Amour. Hurricanes sa v tabuľke Východnej konferencie vrátili na pozíciu s prvou voľnou kartou do play off, bodovo sa vyrovnali dvojici New York Islanders a Columbus. Penguins prehrali druhýkrát za sebou a v Metropolitnej divízii si naďalej držia tretie postupové miesto.

Obhajca Stanleyho pohára zo St. Louis triumfoval na ľade Chicaga 2:0 najmä vďaka skvelému výkonu brankára Jakea Allena, ktorý vykryl všetkých 29 striel domácich. Bolo to už jeho 21. čisté konto v drese "bluesmanov" a v historickom klubovom rebríčku sa dostal na druhé miesto pred Jaroslava Haláka. Slovenský brankár má na konte 20 shutoutov, najviac ich nazbieral Brian Elliott - 25.

Minnesota zvíťazila v treťom zápase z predchádzajúcich štyroch duelov, v Anaheime rozhodol o jej triumfe 5:4 po predĺžení Kevin Fiala. "Mal som dostatok času, mohol som si pohodlne vybrať voľné miesto v bránke a zamieriť," povedal Fiala.

Calgary doma nestačilo na Vegas 3:5, "plamene" prišli o sériu troch víťazstiev. Vancouver prehral na domácom ľade s Columbusom 1:2, bola to už jeho piata prehra z predchádzajúcich šiestich duelov.

NHL - sumáre:

PITTSBURGH PENGUINS - CAROLINA HURRICANES 2:6 (2:1, 0:2, 0:3)

Góly: 10. Marleau (Sheary), 17. Malkin (Schultz, Rust) – 10. Geekie (Gardiner, van Riemsdyk), 34. Slavin (Martinook, Geekie), 39. Gardiner (Nečas, Niederreiter), 49. Williams (Fleury, Staal), 56. Williams (Staal), 57. Geekie (Martinook, Fleury). Brankári: Jarry - Nedeljkovic, strely na bránku: 30:36, 18.548 divákov.

DETROIT RED WINGS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:4 pp a sn (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Fabbri (Bertuzzi), 40. Larkin (Mantha, Bertuzzi), 42. Mantha (Larkin, Bertuzzi), 45. Bertuzzi (Mantha, Larkin), rozh. nájazd Fabbri – 32. Point (Kučerov, Sergačov), 35. Verhaeghe, 46. Point (Gourde), 52. Maroon (Schenn, Gourde). Brankári: Bernier - McElhinney, strely na bránku: 28:37, 18.841 divákov.

CALGARY FLAMES - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Góly: 29. Lucic, 37. Dubé (Backlund, Lucic), 57. Tkachuk (Mangiapane, Gustafsson) – 6. Nosek (Reaves, Holden), 12. Holden (Cousins, Pirri), 24. Pacioretty (Karlsson, Šťastný), 59. Theodore (Martinez, Stephenson), 60. Marchessault (Smith, Karlsson). Brankári: Rittich - Lehner, strely na bránku: 22:32, 18.841 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - ST. LOUIS BLUES 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 27. Bortuzzo (Schenn, Schwartz), 46. Pietrangelo (Schwartz, Blais). Brankári: Crawford - Allen, strely na bránku: 29:26, 21.815 divákov.

ANAHEIM DUCKS - MINNESOTA WILD 4:5 pp (1:2, 2:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 12. Silfverberg (Rakell, Larsson), 32. Heinen (Milano, Getzlaf), 35. Silfverberg (Rakell), 59. Djoos (Silfverberg, Rakell) – 13. Zuccarello (Galchenyuk, Foligno), 14. Fiala (Parise, Spurgeon), 42. Rask, 55. Galchenyuk, 65. Fiala (Kunin, Suter). Brankári: Miller - Dubnyk, strely na bránku: 26:30, 15.948 divákov.

SAN JOSE SHARKS - COLORADO AVALANCHE 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 12. Thornton (Kane, Meier), 24. M. Karlsson (Sörensen), 60. Gregor (Meier, Labanc) – 17. MacKinnon (Landeskog, Compher), 22. Landeskog (MacKinnon, Namestnikov), 29. Namestnikov (Landeskog, MacKinnon), 56. Donskoi (Compher, Johnson). Brankári: Jones - Francouz, strely na bránku: 25:24, 14.694 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 49. Pettersson – 28. Bemström (Dubois, Wennberg), 40. Robinson (Savard, Gavrikov). Brankári: Demko - Merzlikins, strely na bránku: 27:22, 18.871 divákov.

Slovák v akcii:

Erik Černák (Tampa Bay) 21:21 0 0 0 0 3 0
/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 9. marcu 2020: