Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Gólová erupcia Gáboríka, hetrikom rozhodol o prvej výhre Rangers

Marián Gáborík sa teší zo svojho tretieho gólu, ktorý strelil v predĺžení už po 27 sekundách. Foto: TASR/AP

Jazdci sa tak najmä jeho zásluhou po dvoch prehrách tešili z prvého víťazstva.

New York 24. januára (TASR) - Až v treťom zápase rozbiehajúcej sa skrátenej sezóny NHL sa gólovo presadil slovenský útočník NY Rangers Marián Gáborík.

V domácom súboji s Bostonom 4:3 po predĺžení zaznamenal hetrik, keď v prvej tretine najskôr dostal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia a tretí, ktorým definitívne rozhodol, strelil už po 27 sekundách predĺženia.

Jazdci sa tak najmä jeho zásluhou po dvoch prehrách tešili z prvého víťazstva. V tíme hostí si jednu asistenciu pripísal kapitán Zdeno Chára.

výsledky:

Pittsburgh - Toronto 2:5, NY Rangers - Boston 4:3 pp (GÁBORÍK 3+0 - CHÁRA 0+1), Phoenix - Columbus 5:1, Vancouver - Calgary 3:2 pp a sn