< sekcia Šport

Gáborík je už fit: Kedy sa vráti na klziská NHL?

Na snímke Marián Gáborík v drese Los Angeles. Foto: TASR/AP

Gáborík absolvoval už v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát a podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre.

Los Angeles 24. novembra (TASR) - Návrat Mariána Gáboríka na ľad sa blíži. Slovenský hokejový útočník tímu NHL Los Angeles Kings by sa podľa cbssports.com mohol po zranení vrátiť na ľad už v sobotňajšom zápase proti Chicagu Blackhawks, kde pôsobí duo útočníkov Marián Hossa a Richard Pánik.

Gáborík absolvoval už v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát a podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre. V nočnom zápase proti New Yorku Islanders ešte nebol pripravený, ale podľa spomínaného portálu nie je jeho štart v noci na nedeľu vylúčený. Kings s brankárom Petrom Budajom sa momentálne darí, keď vyhrali štyri zápasy za sebou.

Tridsaťštyriročný Gáborík si zlomil nohu počas Svetového pohára, kde hájil farby Tímu Európa. V semifinálovom dueli so Švédskom (3:2 pp) zblokoval nohou strelu súpera a hoci stretnutie dohral, zo štadióna odišiel s dlahou za pomoci bariel.