Slovenský hokejista Marián Gáborík pomohol v noci na nedeľu gólom a asistenciou k víťazstvu Los Angeles 4:3 na ľade Vancouveru. Foto: TASR/AP

Po 17 zápasoch prebiehajúcej sezóny NHL má na konte 11 bodov (7+4).

New York 31. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík pomohol v noci na nedeľu gólom a asistenciou k víťazstvu Los Angeles 4:3 na ľade Vancouveru. Po 17 zápasoch prebiehajúcej sezóny NHL má na konte 11 bodov (7+4).

Gáborík zaznamenal oba body v prvej tretine. Najskôr jeho prienik v 14. minúte po ľavej strane zakončil spoluhráč Tyler Toffoli a slovenský krídelník bol o minútu neskôr na konci akcie, po ktorej sa "králi" dostali do vedenia 2:1. Po prudkej prihrávke pred bránku zasunul puk za chrbát brankára Canucks Jacoba Markströma. Gáborík okrem toho ešte dvakrát orazítkoval žŕdku. Kings v tretej tretine otočili skóre z 2:3 na 4:3, víťazný gól hostí strelil v 47. minúte obranca Drew Doughty. "Toto mužstvo nedovolí, aby niekto iný diktoval, ako dopadne zápas. Hráči si uvedomujú, že duel môže rozhodnúť jedna akcia a že majú na jej zrealizovanie len obmedzené množstvo času," povedal tréner LA John Stevens.

V súboji dvoch popredných tímov Metropolitnej divízie si Washington poradil s New Jersey 5:2. Domáci kapitán Alexander Ovečkin odohral v drese Capitals 961. zápas a dotiahol sa tak na legendárneho slovenského útočníka Petra Bondru na druhé miesto v historickej klubovej štatistike. Viac odohratých duelov za Washinton má na konte už iba švédsky obranca Calle Johansson (983).

V ďalšom dueli Boston s kapitánom Zdenom Chárom triumfoval v Ottawe suverénne 5:0. Fín Tuukka Rask v bránke "medveďov" kryl všetkých 25 striel súpera a za uplynulých 11 zápasov si pripísal desiatu výhru. "Hráme ako tím a to je základ nášho úspechu," povedal pre oficiálny web profiligy Rask, ktorý si pripísal druhý shutout v sezóne a jubilejný 40. v profiligovej kariére.

Čisté konto v noci udržali aj Juuse Saros z Nashvillu a James Reimer z Floridy. Saros kryl 29 striel a bol to pre neho prvý shutout v kariére pred domácim publikom, celkovo druhý. "Každý zápas je iný, ale dnes som sa cítil naozaj dobre. Musím si z toho vziať to najlepšie a pokúsiť sa nadviazať na tento výkon," povedal Saros. Reimer mal viac práce, pripísal si 38 úspešných zákrokov a dosiahol druhé čisté konto za uplynulé tri zápasy. "Musíte sa iba sústrediť sám na seba. Nemám veľké očakávania voči sebe, jednoducho prídem na ľad a chcem chalanom čo najviac pomôcť," okomentoval svoj výkon Reimer, ktorý vychytal 19. nulu v NHL.

Hráči St. Louis zvíťazili nad Carolinou 3:2, v zostave Blues sa po deviatich zápasoch od zranenia objavil obranca Jay Bouwmeester. Na ľade strávil 17 minút a 34 sekúnd a pripísal si tri plusky.

NHL - sumáre:
OTTAWA SENATORS – BOSTON BRUINS 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Góly: 9. Spooner (Backes, Krejčí), 24. Acciari (Krug, Schaller), 26. Spooner, 34. Krejčí (McAvoy, Spooner), 42. Bergeron (Krug, Pastrňák). Brankári: Condon - Rask, strely na bránku: 25:34, 17.579 divákov.

FLORIDA PANTHERS – MONTREAL CANADIENS 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 25. Brickley (Pysyk, Matheson), 52. Trocheck (Weegar, Malgin). Brankári: Reimer - Price, strely na bránku: 33:38, 18.013 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – NEW JERSEY DEVILS 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 3. Wilson (Djoos, Carlson), 12. Djoos (Bäckström, Ovečkin), 28. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 45. Niskanen (Smith-Pelly, Ovečkin), 60. Bäckström (Carlson) – 18. Moore (Zajac, Johansson), 49. Zajac (Johansson, Vatanen). Brankári: Holtby - Schneider, strely na bránku: 35:27, 18.506 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CAROLINA HURRICANES 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 1. Brodziak (Steen, Pietrangelo), 21. Berglund (Pietrangelo, Brodziak), 49. Upshall (Schenn, Tarasenko) – 28. Ryan, 34. Wallmark (Hanifin, Aho). Brankári: Hutton - Darling, strely na bránku: 29:25, 18.749 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - MINNESOTA WILD 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 43. Hartnell (Bonino, Irwin), 48. Subban (Järnkrok, Johansen), 58. Arvidsson (Subban, Järnkrok). Brankári: Saros - Stalock, strely na bránku: 29:29, 17.459 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - LOS ANGELES KINGS 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Góly: 5. Stecher, 38. Goldobin (Hutton, Markström), 41. Dowd (Granlund, Hutton) – 14. Toffoli (GÁBORÍK, Kempe), 15. GÁBORÍK (Lewis, Toffoli), 43. Clifford (Lewis, Gravel), 47. Doughty (Toffoli). Brankári: Markström - Quick, strely na bránku: 25:36, 18.865 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 16:25 1 1 2 1 3 0
Zdeno Chára (Boston) 19:59 0 0 0 1 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/