NHL: Halák potiahol Boston za víťazstvom na ľade Minnesoty

Slovenský brankár Jaroslav Halák, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Dosiahol tak svoje trináste víťazstvo v sezóne.

New York 2. februára (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák sa 25 zákrokmi podieľal na triumfe hokejistov Bostonu v NHL na ľade Minnesoty Wild 6:1. Mal 96,2-percentnú úspešnosť zásahov a dosiahol svoje trináste víťazstvo v sezóne. Obranca a kapitán hostí Zdeno Chára odohral 19:51 minúty bez bodového zápisu, Bruins uspeli vo štvrtom z predchádzajúcich piatich zápasov. Gólom a dvoma asistenciami potiahol Boston Čech David Pastrňák, ktorý figuruje na čele poradia kanonierov profiligy s 38 presnými zásahmi.

Útočník Tomáš Tatar prispel gólom k domácej výhre Montrealu Canadiens nad Floridou Panthers 4:0. Pre dvadsaťdeväťročného krídelníka to bol už 19. presný zásah v sezóne, na konte má aj 28 asistencií. Montreal vyhral druhý zápas za sebou, Florida prišla o sériu šiestich víťazstiev. "Súper je jeden z najlepšie zakončujúcich tímov v súťaži. Povedali sme si, že musíme hrať oveľa lepšie v defenzíve, ak chceme uspieť v tomto stretnutí. Splnili sme to," povedal tréner Claude Julien, ktorý viedol Montreal jubilejný 400. v kariére.

Duel bol zároveň súbojom dvoch najlepšie platených brankárov v súťaži Careyho Pricea a Sergeja Bobrovského. Kanaďan si v zápase pripísal 29 zákrokov, tretie čisté konto v sezóne a 47. v kariére. V tomto ukazovateli sa v historickej tabuľke klubu posunul pred Kena Drydena. "Je to pre mňa výnimočný moment. S Kenom som sa rozprával počas mojej tretej sezóny v NHL, keď veci nešli tak, ako by mali, a on mi pomohol. Som mu za to veľmi vďačný," povedal podľa TSN Price.

Tampa Bay vyhrala v aréne San Jose 3:0, hosťujúci obranca Erik Černák odohral 19:11 min, konto si obohatil o dva plusové body a štyri strely na bránku. Toronto zdolalo na vlastnom ľade Ottawu 2:1 po predĺžení, obranca Martin Marinčin absolvoval v domácom drese 15:36 min s jedným mínusovým bodom. Rozhodujúci gól dal 66 sekúnd pred koncom predĺženia Mitch Marner. "Nikto si zrejme nemyslel, že môžem vystreliť práve odtiaľ, kde som bol. Našťastie to tam padlo," tešil sa strelec víťazného gólu.

Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili doma nad Columbusom Blue Jackets 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte Jack Eichel. Buffalo ukončilo trojzápasovú sériu prehier, Columbus prehral prvýkrát po šiestich stretnutiach. Vancouver vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:3 tiež po predĺžení, v 61. minúte rozhodol Quinn Hughes. Canucks natiahli víťaznú sériu na päť duelov.

Dallas bez obrancu Andreja Sekeru vyhral na ľade New Jersey 3:2 pp, rozhodol Joe Pavelski v čase 1:36 min predĺženia. Slovenský obranca sa nezmestil do zostavy a bol iba na tribúne v úlohe zdravého náhradníka. Edmonton rozstrieľal domáce Calgary 8:3. Štyri asistencie si pripísal najproduktívnejší hráč súťaže Leon Draisaitl, Connor McDavid sa prezentoval dvoma gólmi. Oilers zvíťazili v ôsmom z predchádzajúcich jedenástich vystúpení.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

17. Rodrigues (Dahlin), 61. Eichel (Reinhart, Ristolainen) - 46. Bjorkstrand.
Brankári: Hutton - Kivlenieks, strely na bránku: 24:23, 17.650 divákov

NEW YORK ISLANDERS - VANCOUVER CANUCKS 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

6. Dal Colle (Bailey, B. Nelson), 37. Eberle (Beauvillier, D. Toews), 60. B. Nelson (Pulock, Barzal) - 3. Miller (Ch. Tanev, Q. Hughes), 30. Q. Hughes (Ch. Tanev, Boeser), 35. Schaller (B. Sutter, Gaudette), 61. Q. Hughes (Pettersson, Miller).
Brankári: Greiss - Markström, strely na bránku: 37:24, 14.862 divákov

MONTREAL CANADIENS - FLORIDA PANTHERS 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Gól
y: 6. Suzuki (Armia, Petry), 27. Lehkonen (Petry), 34. TATAR (Danault, Petry), 51. Gallagher (Petry, Suzuki).
Brankári: Price - Bobrovskij, strely na bránku: 35:29, 21.302 divákov

DETROIT RED WINGS - NEW YORK RANGERS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól:
13. Zibanejad.
Brankári: Bernier - Lundqvist, strely na bránku: 33:31, 19.515 divákov

NEW JERSEY DEVILS - DALLAS STARS 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

14. Rooney, 52. Hischier (Bratt, Severson) - 39. Dickinson (Perry, Johns), 46. Kiviranta (Oleksiak), 62. Pavelski (Janmark, Lindell).
Brankári: Domingue - Bishop, strely na bránku: 31:31, 16.514 divákov

PHILADELPHIA FLIERS - COLORADO AVALANCHE 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly
: 14. Niskanen (Voráček, Couturier), 20. Hayes (van Riemsdyk, Konecny), 24. Farabee (Couturier, Hägg), 48. Farabee (Couturier), 57. Hayes, 60. Laughton (Niskanen, Hayes) - 23. Ničuškin (Zadorov, Burakovsky), 25. Rantanen (Kadri, Landeskog), 50. Burakovsky (Ničuškin, Zadorov).
Brankári: Lyon - Grubauer, strely na bránku: 28:31, 19.745 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - OTTAWA SENATORS 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

31. Spezza (Sandin, Hyman), 64. Marner (W. Nylander, Matthews) - 27. Borowiecki (DeMelo, Batherson).
Brankári: Hutchinson - C. Anderson, strely na bránku: 36:25, 19.406 divákov

WINNIPEG JETS - ST. LOUIS BLUES 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

19. Roslovic (Niku), 38. Roslovic (Kulikov, Scheifele), 40. Copp (Roslovic, Niku), 59. Wheeler (Scheifele, Connor), 60. Laine (Wheeler, Ehlers) - 54. Schenn (Schwartz, Thomas), 56. O'Reilly (Sanford, Bouwmeester).
Brankári: Hellebuyck - Binnigton, strely na bránku: 33:40, 15.323 divákov

ARIZONA COYOTES - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

góly:
29. Richardson (Söderberg, Goligoski), 39. Garland (Hall, Demers) - 13. Saad (P. Kane), 25. Saad (P. Kane, Dach), rozh. sam. nájazd Toews.
Brankári: Raanta - Crawford, strely na bránku: 42:45, 17.125 divákov

MINNESOTA WILD - BOSTON BRUINS 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

55. Zuccarello (Soucy, E. Staal) - 13. Krug (Lindholm, Krejčí), 25. Krug (Marchand, Pastrňák), 26. Marchand (Krug, Pastrňák), 36. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 59. Bjork (Nordström), 59. DeBrusk (Kuhlman, Krug).
Brankári: Dubnyk - HALÁK, strely na bránku: 26:34, 18.009 divákov

NASHVILLE PREDATORS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

26. Stephenson (Stone, Pacioretty), 52. Roy (Reaves, Theodore), 59. Smith.
Brankári: Rinne - Fleury, strely na bránku: 19:39, 17.664 divákov

CALGARY FLAMES - EDMONTON OILERS 3:8 (1:3, 2:3, 0:2)

13. B. Robinson (Gaudreau, Giordano), 25. M. Tkachuk (Mangiapane, Giordano), 31. Lindholm - 1. Yamamoto (Klefbom, Draisaitl), 2. Kassian (Archibald, Bear), 16. McDavid (Nurse, Draisaitl), 24. McDavid (Sheahan), 32. Nugent-Hopkins (Yamamoto, Draisaitl), 36. Jones (Haas, Chiasson), 54. Gagner (Klefbom, Draisaitl), 59. Haas.
Brankári: Rittich (24.–40. Talbot) - M. Smith (40. Koskinen), strely na bránku: 26:49, 19.289 divákov

LOS ANGELES KINGS - ANAHEIM DUCKS 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

38. Toffoli (Kopitar, Martinez) - 6. Jones (Steel, Kaše), 23. Grant (Fowler, Manson), 27. J. Larsson (Silfverberg, Rakell).
Brankári: Quick - Miller, strely na bránku: 47:28, 18.230 divákov

SAN JOSE SHARKS - TAMPA BAY LIGHTNING 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

25. Stamkos (Shattenkirk, Sergačiov), 58. Kučerov (Stamkos, Point), 60. Palát (Cirelli).

Jaroslav Halák (Boston) 60:00 25/26 96,15%

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/