NHL: Halák treťou hviezdou duelu, Rangers však prehrali s Detroitom

Na snímke vľavo slovenský brankár Rangers Jaroslav Halák inkasuje víťazný gól v predĺžení, vpravo český hráč Detroitu Dominik Kubalík v zápase hokejovej NHL New York Rangers - Detroit Red Wings v noci na 7. novembra 2022. Foto: TASR - AP

Jeho tím New York Rangers však prehral doma s Detroitom 2:3 po predĺžení.

New York 7. novembra (TASR) - Slovenského hokejového brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu v noci na pondelok v zámorskej NHL. Jeho tím New York Rangers však prehral doma s Detroitom 2:3 po predĺžení.

Halák si pripísal 33 zákrokov. Medzi žrďami sa v prebiehajúcej sezóne predstavil štvrtýkrát, no stále čaká na výhru. Rangers viedli ešte po druhej tretine 2:0, no Detroit otočil duel vo svoj prospech a v tretej minúte predĺženia strelil víťazný gól v presilovke Dominik Kubalík. "Ocitol som sa vpredu a dúfal som, že mi Perron prihrá. Dopadlo to dobre, som šťastný," uviedol pre nhl.com český útočník.

Tréner domácich Gerard Gallant nebol spokojný s hrou svojich zverencov v druhej tretine, vyslali v nej iba šesť striel na bránku. Kanonier Chris Kreider začal tretiu tretinu vo štvrtom útoku, Gallant premiešal aj zvyšné formácie. "Len som sa pokúsil trochu zatriasť zostavou a čakal som, či dokážeme zobudiť pár chalanov. Kreider si zaslúžil byť tam, kde bol. A nebol sám," uviedol tréner. Americký krídelník si ešte predtým pripísal asistenciu, bola už jeho 200. v NHL.

Carolina podľahla Torontu 1:3, domáci tréner Rod Brind'Amour odtrénoval svoj 300. zápas v NHL. Auston Matthews si v drese Toronta pripísal asistenciu, no v zápase ani raz nevystrelil na bránku, čo sa mu stalo po šiesty raz v kariére.

Anaheim, v zostave ktorého aj tentokrát chýbal Pavol Regenda, podľahol Floride 3:5. V drese "panterov" sa blysol Brandon Montour, ktorý dal gól a zaznamenal tri asistencie. Útočník Sam Reinhart dal dva góly a dal si tak darček k svojim 27. narodeninám. "Je skvelé, že si dal k narodeninám nejaké sebavedomie vďaka gólom," povedal tréner Floridy Paul Maurice.

NHL - sumáre:

New York Rangers – Detroit Red Wings 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 10. Kakko (Kreider, Trouba), 17. Zibanejad (Panarin, Fox) – 23. Luff (Chiarot, Seider), 29. Suter (Hronek, Larkin), 63. Kubalík (Perron, Seider). Brankári: HALÁK - Nedeljkovic, strely na bránku: 29:36.

Carolina Hurricanes – Toronto Maple Leafs 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Noesen (Svečnikov, Burns) – 39. Järnkrok (Engvall, Holl), 49. Tavares (Marner, Robertson), 57. Nylander (Matthews). Brankári: Andersen - Kallgren, strely na bránku: 30:21.

Anaheim Ducks – Florida Panthers 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 28. Henrique (Strome, Klingberg), 29. Strome (Shattenkirk, Terry), 59. Lundeström (z trestného strieľania) – 12. Verhaeghe (Montour, Lundell), 23. Montour (Heponiemi, Lundell), 43. Reinhart (Lomberg, M. Staal), 49. Bennett (Luostarinen, Montour), 60. Reinhart (Verhaeghe, Montour). Brankári: Gibson - Knight, strely na bránku: 35:46

Slovák v akcii:

Jaroslav Halák (NY Rangers) 62:43 33/36 91,7%

brankár: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/

Individuálne štatistiky - na čele McDavid, za ním Draisaitl a Kučerov

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 7. novembru 2022: