< sekcia Šport

NHL: Hathaway dostal za pľuvanec na Gudbransona trojzápasový dištanc

Na archívnej snímke Garnet Hathaway (vpravo). Foto: TASR

Emócie vzbĺkli hite Brendana Leipsica na centra hostí Dereka Granta za bránkou Washingtonu. Do bitky sa ihneď zapojil aj domáci Hathaway, ktorý napokon za pľuvanec putoval predčasne pod sprchy.

New York 20. novembra (TASR) - Útočník Garnet Hathaway z Washingtonu Capitals dostal od vedenia zámorskej hokejovej NHL trojzápasový dištanc za opľutie obrancu Anaheimu Erika Gudbransona v pondelňajšom vzájomnom dueli.

Emócie vzbĺkli po "hite" Brendana Leipsica na centra hostí Dereka Granta za bránkou Washingtonu. Do bitky sa ihneď zapojil aj domáci Hathaway, ktorý napokon za pľuvanec putoval predčasne pod sprchy. Gudbranson ho tesne predtým udrel už v momente, keď rozhodcovia oboch "kohútov" držali rukami od seba.

"Spravil som chybu, ale reagoval som na 'podpásovku'. Na ľad to nepatrí, konal som príliš emotívne. Takéto niečo si v hlave neplánujete, bola to blesková a, žiaľ, aj nesprávna reakcia na nešportový úder súpera," ospravedlňoval sa Hathaway po zápase, v ktorom svoj prvý gól v sezóne zaznamenal slovenský útočník Washingtonu Richard Pánik.