Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL: Hossa pomohol gólom v súboji o prvenstvo v Západnej konferencii

Chicago Blackhawks 'Marián Hossa (81) proti brankárovi Darcymu Kuemperovi. Foto: TASR/AP

New York 13. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa pomohol v nedeľu svojím gólom k víťazstvu Chicaga nad Minnesotou v dôležitom súboji o prvenstvo v Západnej konferencii NHL. Skúsený krídelník v 54. minúte spečatil triumf "jastrabov" 4:2, bol to pre neho 22. presný zásah v sezóne. "Divosi" stále vedú konferenciu, ale Blackhawks sa na nich dotiahli na rozdiel jedného bodu.

Hossa vyslal na súperovu bránku tri strely a pripísal si plusový bod. Z výhry sa tešil aj jeho spoluhráč Richard Pánik, tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo sa do domácej zostavy tentoraz nezmestil.

Nedarilo sa Detroitu, ktorý doma prehral s New York Rangers 1:4. Slovenský útočník Red Wings Tomáš Tatar zaknihoval dva mínusové body, na ľade strávil takmer 21 minút. Rovnakým výsledkom 1:4 na domácom ľade prehral aj Edmonton s Montrealom, slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 24 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Edmonton prehral tretíkrát v rade.

Líder ligy Washington prehral štvrtýkrát za sebou, keď o jeho prehre na ľade Anaheimu 2:5 rozhodol dvoma gólmi a asistenciou Corey Perry.

NHL sumáre:

CHICAGO BLACK HAWKS - MINNESTOTA WILD 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 1. Kane (Panarin, Oduya), 5. Panarin (Kane, Hjalmarsson), 26. van Riemsdyk (Kruger, Tootoo), 44. Hossa (Keith) - 11. Staal (Niederreiter, Scandella), 41. Granlund. Brankári: Crawford - Dubnyk (5. Kuemper), strely na bránku: 22:44, 22.147 divákov.

DETROIT RED WINGS - NEW YORK RANGERS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 26. Nielsen (Nyquist, Abdelkader) - 20. McDonagh (Hayes, Grabner), 37. McDonagh (Staal, Bučnevič), 38. Hayes (Miller, Grabner), 57. Stepan (Krieder, Zuccarello). Brankári: Mrázek - Raanta, strely na bránku: 24:31, 20.027 divákov.

EDMONTON OILERS - MONTREAL CANADIENS 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Góly: 25. Lucic - 54. Byron (Danault, Gallagher), 55. Pacioretty (Galchenyuk, Markov), 59. Byron, 60. Pacioretty (Byron, Mitchell). Brankári: Talbot - Price, strely na bránku: 25:41, 18.347 divákov.

ANAHEIM DUCKS - WASHINGTON CAPITALS 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 25. Perry, 30. Perry (Kesler, Getzlaf), 30. Rakell (Getzlaf), 45. Getzlaf (Perry, Kesler), 53. Kesler (Silfveberg, Cogliano) - 43. Carlson (Bäckström, Williams), 45. Johansson (Ovečkin, Kuznecov). Brankári: Bernier - Holtby, strely na bránku: 32:27, 17.174 divákov.

SAN JOSE SHARKS - DALLAS STARS 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Marleau (Couture, Braun), 18. Pavelski (Martin, Thornton), 23. Ward (Couture, Martin), 33. Pavelski, 44. Tiernen (DeMelo, Sörensen) - 13. Elie (Hemský). Brankári: Dell - Lehtonen (24. Niemi), strely na bránku: 26:30, 17.442 divákov.

Marián Hossa (Chicago) 14:30 1 0 1 +1 3 0
Richard Pánik (Chicago) 16:24 0 0 0 0 2 0
Andrej Sekera (Edmonton) 23:48 0 0 0 -1 2 0
Tomáš Tatar (Detroit) 20:59 0 0 0 -2 1 0
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/