< sekcia Šport

NHL: Hviezdami týždňa Matthews, McDavid a Pastrňák

Hokejista Bostonu Bruins David Pastrňák (uprostred) sa teší so spoluhráčmi Bradom Marchandom (vľavo) a Patriceom Bergeronom po strelení gólu. Foto: TASR/AP

Hviezdou sa stal Connor McDavid z Edmontonu. Kapitán Oilers sa tešil z troch gólov a šiestich asistencií v štyroch dueloch.

New York 22. februára (TASR) – Prvou hviezdou týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa stal Auston Matthews z Toronta. Dvadsaťtriročný center - najproduktívnejší hráč a najlepší strelec týždňa - si v štyroch stretnutiach pripísal dvanásť bodov za sedem gólov a päť asistencií.

Druhou hviezdou sa stal Connor McDavid z Edmontonu. Kapitán Oilers sa tešil z troch gólov a šiestich asistencií v štyroch dueloch.

Honor tretej hviezdy týždňa patrí českému reprezentantovi Davidovi Pastrňákovi. Kanonier Bostonu zaznamenal v dvoch zápasoch štyri presné zásahy, vrátane hetriku v stretnutí pod holým nebom proti Philadelphii.

NHL počas prebiehajúcej sezóny oceňuje aj nehokejové osobnosti v čase pandémie koronavírusu. Preto za prvú hviezdu týždňa vyhlásili aj Elisu Simpsonovú, vrchnú sestru v torontskom stredisku Covenant House BensKids Health Center. Informácie pochádzajú z oficiálneho webu NHL.