NHL: Kapitán Islanders Lee má po sezóne, pôjde na operáciu kolena

Na archívnej snímke z 11. marca 2021 kapitán New Yorku Islanders Anders Lee kľačí na ľade spolu s tímovým lekárom počas zápasu zámorskej hokejovej NHL proti New Jersesy Devils v Uniondale. Foto: TASR/AP

Tridsaťročný útočník sa zranil v prvej tretine nedeľňajšieho zápasu proti New Jersey Devils po kolízii s Pavlom Zachom.

New York 17. marca (TASR) - Kapitán hokejistov New Yorku Islanders Anders Lee pôjde na operáciu zraneného kolena. V NHL si v tejto sezóne už nezahrá.

Tridsaťročný útočník sa zranil v prvej tretine nedeľňajšieho zápasu proti New Jersey Devils (5:3) po kolízii s Pavlom Zachom. Poškodil si predný skrížený väz. "Myslíme si, že sa dá do poriadku do začiatku nadchádzajúcej sezóny. Rekonvalescencia by nemala byť taká zložitá ako pri podobných prípadoch," povedal v stredu generálny manažér klubu Lou Lamoriello podľa portálu nhl.com.

Lee v tejto sezóne zaznamenal 12 gólov v 27 zápasoch. Do zranenia nevynechal 295 stretnutí v sérii. Islanders, už bez svojho kapitána v zostave, ukončili v utorok deväťzápasovú víťaznú šnúru.