< sekcia Šport

NHL: Lundqvist po operácii trénoval. Uvidíme ho ešte v zápase?

Švédsky brankár Henrik Lundqvist. Foto: TASR/AP

Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan v decembri uviedol, že predpokladá, že Lundqvist v tejto sezóne nenastúpi.

New York 26. februára (TASR) - Švédsky brankár Henrik Lundqvist vyhlásil, že mu zostáva niekoľko mesiacov do rozhodnutia o jeho hokejovej budúcnosti. Brankár Washingtonu Capitals to uviedol po tom, čo sa vrátil na ľad necelé dva mesiace po operácii srdca.

Tridsaťosemročný Lundqvist zverejnil začiatkom tohto týždňa na sociálnej sieti videá, ktoré ho zachytávajú na tréningu. "Nič vás nemôže zahriať na srdci viac, ako vidieť tohto chlapíka opäť v bránke," uviedol jeho dlhoročný spoluhráč z New Yorku Rangers Chris Kreider.

Lundqvist však vo štvrtok popoludní na Twitteri zverejnil status, v ktorom priznal, že jeho návrat do NHL nie je otázkou najbližších dní. "Ísť tento týždeň na ľad bolo veľmi obohacujúce. Ale moje zdravie je samozrejme prioritou číslo 1. Po ďalších vyšetreniach a rozhovoroch s lekármi bude trvať ešte niekoľko mesiacov, než prijmem akékoľvek rozhodnutie týkajúce sa mojej budúcnosti. Čo viem so stopercentnou istotou, že túto hru stále milujem."

Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan v decembri uviedol, že predpokladá, že Lundqvist v tejto sezóne nenastúpi. Švédsky brankár vlani na jeseň podpísal s Washingtonom jednoročnú zmluvu po tom, čo predchádzajúcich 15 sezón odchytal v drese NY Rangers.