Quantcast
< sekcia Šport

Maurice sa stal novým trénerom Floridy

Nový hlavný tréner Floridy Panthers Paul Maurice (vpravo) a generálny manažér Floridy Panthers Bill Zito pózujú počas predstavenia nového kouča tímu vo floridskom meste Sunrise vo štvrtok 23. júna 2022. Foto: TASR/AP

Päťdesiatpäťročný tréner má s pôsobením v NHL bohaté skúsenosti, v profilige trénersky pôsobí 24 rokov.

Sunrise 23. júna (TASR) - Hokejistov Floridy Panthers povedie v novej sezóne NHL z pozície hlavného trénera Paul Maurice, ktorý vo funkcii nahradil dočasného kouča Andrewa Brunettea. Ten dostal ponuku zostať v organizácii Panthers.

Vedenie klubu sa s Mauriceom podľa zámorských médií dohodlo na trojročnej zmluve. Maurice odstúpil v decembri minulého roka z postu kormidelníka Winnipegu. Päťdesiatpäťročný tréner má s pôsobením v NHL bohaté skúsenosti, v profilige trénersky pôsobí 24 rokov. Odkoučoval štvrtý najvyšší počet zápasov v histórii – 1684, so 775 výhrami je v historickom rebríčku siedmy.

Florida začala tento ročník s Joelom Quennevilleom na striedačke, neskôr jeho miesto zaujal Brunette. S tímom získal Prezidentskú trofej a postúpil s ním do druhého kola play off. V ňom však prehrali panteri" s dvojnásobným obhajcom Stanleyho pohára Tampou Bay 0:4 na zápasy.