Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NHL: Minnesote bude pre zranenie chýbať brankár Talbot

Cam Talbot. Foto: TASR/AP

St. Paul 4. januára (TASR) - Hokejistom Minnesoty Wild bude v NHL bližšie neurčený čas chýbať brankárska jednotka Cam Talbot. Tridsaťštyriročný Kanaďan laboruje so zranením v dolnej časti tela.

Talbot nedochytal sobotnú zimnú klasiku na Target Field v Minneapolise proti St. Louis Blues (4:6), za 40 minút inkasoval šesť gólov z 28 striel a do tretej tretiny už nenastúpil. "Vynechá tréning, to je isté, a nebude môcť hrať ani v najbližšom zápase v Bostone," uviedol pre web nhl.com tréner "divochov" Dean Evason.

Pozície tímovej jednotky sa dočasne ujme Fín Kaapo Kähkönen, chrbát mu bude kryť Andrew Hammond, ktorého vedenie Wild stiahlo z taxi tímu. V NHL chytal 26. marca 2018 ešte v drese Colorada.