Quantcast
< sekcia Šport

Novým trénerom Bostonu Bruins sa stal Montgomery

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Po odvolaní z pozície hlavného trénera Stars absolvoval Montgomery protialkoholické liečenie a do NHL sa vrátil v septembri 2020.

Boston 2. júla (TASR) - Jim Montgomery sa stal novým trénerom hokejového klubu NHL Boston Bruins. Päťdesiatdvaročný Kanaďan bol od roku 2020 asistentom v St. Louis Blues, predtým viedol Dallas Stars. Informáciu priniesol web tsn.ca.

Montgomery vymenil na lavičke "medveďov" Brucea Cassidyho, ktorého klub prepustil po vypadnutí v prvom kole play off s Carolinou Hurricanes. Cassidy postúpil s Bruins do play off vo všetkých šiestich sezónach a už si v profilige našiel nové pôsobisko, keď povedie Vegas Golden Knights.

V Dallase mal Montgomery bilanciu 61-43-10, v decembri 2019 ho klub odvolal a kormidla sa ujal Rick Bowness. "Sme radi, že môžeme predstaviť Jima Montgomeryho ako nového trénera Bruins a vítame ho aj s rodinou v Bostone. Má víťazného ducha a počas rozhovoru nás presvedčil, že to bude muž na správnom mieste," povedal generálny manažér Bruins Don Sweeney.

Po odvolaní z pozície hlavného trénera Stars absolvoval Montgomery protialkoholické liečenie a do NHL sa vrátil v septembri 2020, keď sa stal asistentom Craiga Berubeho v St. Louis. Blues na jeho miesto aktuálne angažovali do úlohy asistenta Craiga MacTavisha.

V NHL sú aktuálne bez trénera Winnipeg Jets a San Jose Sharks. Podľa sportsnet.ca sa novým tréners Jets stane Bowness, ktoré v Dallas nahradil Peter DeBoer.