< sekcia Šport

NHL: Obranca Savard sa sťahuje z Columbusu do Tampy

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák chytá do lapačky puk od obrancu Davida Savarda, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Detroit najskôr angažoval Savarda výmenou za Lashoffa, pričom Columbus si ponechal 50-percent Savardovho platu.

Tampa Bay 11. apríla (TASR) - Klub hokejovej NHL Tampa Bay Lightning získal výmenou, do ktorej sa zapojili tri tímy, obrancu Davida Savarda z Columbusu. "Blesky" zároveň získali aj práva na zadáka Briana Lashoffa z Detroitu.

Detroit najskôr angažoval Savarda výmenou za Lashoffa, pričom Columbus si ponechal 50-percent Savardovho platu. Tampa následne získala Savarda za voľbu v 4. kole draftu 2021 a Detroit si ponechal 50-percent jeho platu. Columbus vzápätí vymenil Lashoffa do Detroitu za voľbu v 1. kole draftu 2021 a v 3. kole draftu 2022. Tampa napokon obetovala za Savarda tri draftové výbery a získala aj práva na Lashoffa. Ten pravdepodobne zostane na farme Detroitu v klube AHL Grand Rapids Griffins.

Pre 30-ročného Savarda išlo o prvú zmenu pôsobiska v NHL. Columbus ho draftoval v roku 2009 a odvtedy za Blue Jackets odohral celkovo 634 zápasov, v ktorých nazbieral 180 kanadských bodov. V prebiehajúcej sezóne 2020/2021 mal v 40 zápasoch bilanciu jeden gól, päť asistencií, 24 trestných minút a 19 mínusových bodov.